Olen vaihtamassa peräkärryn pohjalevyä. Entinen on entinen.
Eli sauhatan paikallisessa puutavaraliikkeessä sopivan kokoisen levyn. Levy ruuvataan usealla läpipultilla kärryn runkoon. Eli varmaankin pitäisi sekä sahatut reunat että poratut reijät suojata kosteutta vastaan.
Onko joku litku mitä voisi sivellä vai silikoonilla. Silikooni ei oikein pääty reunoilla toimi siis pysy.
Ehdotuksia.
Vesivanerin leikkuureunojen suojaus?
qqwdft
4
1446
Vastaukset
- 00+001
Alustamassa tai kotelonsuoja-aine paremminkin vois juoksevampana imeytyä ehkä puunpintaan sisälle, en tiedä toimiiko kunhan ehdottelen.
- kestävän
käytä Sikaflexiä, Sikabond®-540 tai vastaavaa
- veneenpaikkaaja
Epoksi on ihan paras.
Silikonia älä laita, se irtoaa aina. Eikä kannata laittaa sikaflexiäkään, koska pohjalevyn joudut kuitenkin taas parinkymmenen vuoden päästä uusimaan nykyisen lahottua.
Vedä reunoihin ruostesuoja-ainetta ja kiinnitä pohjalevy alumiinisilla popniiteillä. Niitä saa rautakaupoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863