Aller 500€/kk

SikaAller

Web graafikko-harjoittelija, Aller Media Oy, Helsinki
Haemme energistä Web graafikko-harjoittelijaa markkinointiosastollemme. Työnkuvaasi kuuluu kampanjoiden ulkoasun suunnittelua, bannerien rakentamista sekä kuvien käsittelyä. Kykenet työskentelyyn ympäristössä, jossa pikatilanteet ja useat päällekkäiset työt ovat arkipäivää. Ryhmätyötaitosi ovat hyvät.

Harjoittelijan paikka on tarkoitettu ensisijaisesti graafisen viestinnän opiskelijalle. Valintoja tehdessä arvostamme erityisesti hyviä työnäytteitä. Tunnet ohjelmat Photoshop, Illustrator sekä Flash. Lisäksi HTML/CSS on sinulle tuttua.

Tarjoamme sinulle 500€/kk sekä mahtavan tilaisuuden päästä osaksi Allerin tiimiä.

Pyydämme täyttämään hakemuksen osoitteessa http://www.aller.fi sekä laittamaan työnäytteet sähköpostitse [email protected] viimeistään 28.11.2010. Harjoittelu alkaa 15.1.2011 tai sopimuksen mukaan.

6

1472

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • argj

      Palkkahan on ihan loistava, kun ajatellaan että Allerin 7-päivää lehti on täyttä paskaa ja lehmäkin pystyy sen sivut täyttämään läjällään. Taitaa kyllä juttujen taso nousta, jos Mansikki palkataan, kaupungilla huhutaan.

    • lojm älojm äloj mäl

      Harjoittelijoille kun ei ole pakko maksaa yhtään mitään. Mikä lienee mielessä, oiskohan jotain eu-tukiaisia tai jotain muuta rahaa firmalle tiedossa harjoittelijoitten ottamisesta.

    • ihmetyyppi

      No jo on palkka !!

      • palkkapalkka

        Journalistiliiton tes:n mukaan graafikko kuuluu palkkaluokkaan IIIA jossa minimipalkka on jotain 3100 euroa/kk. Harjoittelijan palkka on siitä 80 prosenttia, joten taitaapa rikkoa lakia tämä ilmoitus ja työnantaja. Ei muuta kuin ilmoitus eteenpäin ja kustantaja oikeuteen.


      • Lakisanoomuuta
        palkkapalkka kirjoitti:

        Journalistiliiton tes:n mukaan graafikko kuuluu palkkaluokkaan IIIA jossa minimipalkka on jotain 3100 euroa/kk. Harjoittelijan palkka on siitä 80 prosenttia, joten taitaapa rikkoa lakia tämä ilmoitus ja työnantaja. Ei muuta kuin ilmoitus eteenpäin ja kustantaja oikeuteen.

        Tuo ei muuten pidä paikkaansa alkuunkaan.


    • 14+6

      Siis tuo palkkahan on aivan huikea! Laitoin hakemuksen menemään.
      Alla olevasta linkistä saat näkyviin Kerviselle lähettämäni työnäytteen:

      http://tinyurl.com/c5k5amg

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      175
      2914
    2. 86
      1270
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      242
      1077
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      123
      1026
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      84
      926
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      91
      763
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      667
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      665
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      103
      581
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      572
    Aihe