Sarjakuva aiheisia foorumeita?

Tietääkö ketään mitään hyviä sarjakuva foorumeita? Nyt en sitten tarkoita anime/manga foorumeita vaan ihan normaali- sarjakuva foorumeita. Toki anime ja manga osiot saa olla mutta ei pelkkä manga.
3515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos luet ihan marvel lehtiä myös, niin http://x-men.board.dk3.com/2/ on myös yksi osoite.
Faneja ei ole kovinkaan paljoa vielä aktiivisina sielä ikävä kyllä.
Tosin kvaak on hieman parempi.

Äänestä

Asterix-foorumilla voi keskustella Asterixista ja muustakin mielenkiintoisesta englanniksi, saksaksi, ranskaksi, hollanniksi tai ruotsiksi. Loistava paikka, paljon aktiivisia osanottajia.

http://www.comedix.de/cgi-bin/forum/YaBB.pl

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikko kirjoitti:

Tietääkö ketään mitään hyviä sarjakuva foorumeita? Nyt en sitten tarkoita anime/manga foorumeita vaan ihan normaali- sarjakuva foorumeita. Toki anime ja manga osiot saa olla mutta ei pelkkä manga.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu