ehkä laillinen

Nikon tapaus selvästi huolestutti tuotantoa, sen huomasi kovasta puolustuksesta päiväkirjahuoneen keskusteluista. Jos oli teko laillinen, ei kuitenkaan hyväksyttävä. Yhdyn adressiin joka boikotoi subin ja bb:n.
Niin tekevät oikeudentuntoiset nuoretkin.
12365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jep, olet oikeassa!

Eipä aiemmin ole samanlaista "puolustuspuhetta" BB:n toimesta pidetty mitä nyt tapahtui.

Siitä jo voi päätellä että menivät vähän liian pitkälle tossa Sofia casessa. BB:n puolelta olisi ollut ryhdikästä toimintaa antaa Nikon soittaa Sofialle tai sitten Nikolle olisi voitu näyttää vaikka lyhyt videotervehdys Sofialta. Tai edes BB olisi voinut sanoa Nikolle, että Sofia voi hyvin ja lähettää rakkaita terveisiä Nikolle tms.

Toisaalta olen sitä mieltä että alun alkaenkaan ei ollut mitään järkeä rahdata tonne taloon jonkun asukkaan heilaa??? Ninollekin piti erikseen tilata sen oma paisti taloon!?! Siis mitä helevettiä? Miksei sitten muille "tavisasukeille" järjestetä jotain spesiaalia, minkä ihmeen takia näitä julkkisasukkaita kohdellaan eri tavoin koko ajan?

Äänestä
  • Koko jutun järjettömyys viittaa siihen että se on puhdata näytelmää...

    Äänestä

Olihan se paskamainen temppu, mutta täytyy myös todeta, että Niko kyllä hieman ylireagoi. Hänen jos kenenkä pitäisi jo tietää, että KAIKKI ON MAHDOLLISTA talossa, myös vittumaiset jutut. All in the name Entertainment!, you know. Eikä tuon pitäisi heidän suhdettaan hetkauttaa millään lailla, Nikohan ei tiennyt Sofian läsnäolosta, ei osannut edes arvata ennen kuin oli jo myöhäistä perua päätös. Täytyyhän Nikon sekin tajuta. Jäljellä on kolmisen viikkoa, Nikon kaltainen jamppa seisoo sellaisen ajan vaikka päällään!

Eniten minua ihmetyttää tuotannon käytös, kun he kutsuivat Ninon pk-huoneeseen Nikon poruepisodin jälkeen. Mitä helvettiä se känisevä-ääninen idiootti jankutti Ninolta "Haluatko luovuttaa heti?", "Haluatko luovuttaa välittömästi!?" Siis, mitä vittua??!! Eihän Nino ehtinyt edes sanoa alle puolen minuutin visiitillään juuri mitään. Eikö heillä ole oikeutta edes päiväkirjahuoneessa olla eri mieltä isoveljen kanssa, väittää vastaan, sanoa vastalauseitaan? Kuulosti siltä kuin tuo "känisevä-ääninen-idiootti" olisi vetäissyt Ninon vuoksi hernemaissipaprikapussin klyyvariinsa. Ihme touhua, saatana!

Kaiken kaikkiaan olen sitä mieltä, että jos BB:tä vielä tämän kauden jälkeen jatketaan, vaihdettaakoon koko helvetin tuotantoryhmä! Heiltä ovat jo ideat loppuneet.

Äänestä
  • Minä myös ihmettelen päiväkirjahuoneesta kuulunutta "Haluatko luovittaa heti" puhetta.
    Jotenkin tuntuu että tuotantoryhmä haluaa että asukkaat tekevät jonkinlaisen kapinan. Tällainen kapina olisi voinut tulla jo silloin kun vaihtoasukas Sandralle piti valehdella Suomesta. Mielestäni jo se tehtävä oli hyvien tapojen vastaista ja vähän ihmettelen kun kukaan asukas ei kapinoinut tätä tehtävää. Voidaan myös ajatella että talossa on "liikaa" asukkaita kolmeksi viikoksi ja näin ollen on varaa siihen että joku haluaa luovuttaa.

    Joka tapauksessa mielestäni koko BB2010 on ollut surkeaa katsottavaa.

    Äänestä

Mikä siinä olisi muka voinut olla laitonta?!?!

Koko juttu on näytelmää. Ei se Sofia koko iltaa siellä odottanu, katsojille vaan annettiin sellainen kuva.

Koko näytelmä tähtää Nikon voittoon.

Äänestä
  • ja minä ihmettelen sitä kun sinne salahuoneeseen kuului niin selvään kaikki äänet, eikai silloin kuulunut kun viisikko oli siellä?? miten mahdollista?

    Äänestä

  • bb-fanittaja kirjoitti:

    ja minä ihmettelen sitä kun sinne salahuoneeseen kuului niin selvään kaikki äänet, eikai silloin kuulunut kun viisikko oli siellä?? miten mahdollista?

    Lähetyksessä näytettiin kun Sofia istui muka sohvalla salahuoneessa ja taustalla kuuluin kun porukka lauloi ulkona tupakkapaikalla "jos sun lysti on".

    Kyllä oli kuva ja ääni eri nauhalta ja eri ajankohdasta. Ihan selvä katsojien vedätys.

    Äänestä

Tuotannon ei olisi alkuaankaan pitänyt roudata koko Sohvia sinne Espooseen. Minkä takia annettiin sille Nikolle edes mahdollisuus koko juttuun. Mikä helvetin vip-asukas se on, että edes sellainen mahdollisuus annettiin.
Tämä on niin kaksinaamaista peliä, että ällöttää. Niko olisi vaan pitänyt pysyä pois talosta, mutta kun on niin tyhmä, ettei tajunnut kieltäytyä niinkuin muut fiksummat teki. Ei sen perään kadulla viheltele muut muin pikkutytöt.

Äänestä
  • oli Sloveniaan sotaan lähdössä ja sohvin olis pitäny antaa sille lähtiäislahjaksi torttua.Sillä kun on muuten niin tylsää. Muista ei niin väliä BBn mielestä kun tällä kultapojulla. Tosi huono käsikirjoitus.

    Äänestä

  • Itsekkin ihmettelin että miksi se tyttörassu raahattiin taloon. Jos Niko on viisi viikkoa pois, niin se on ihan sama että onko Espoossa, Ivalossa vai sloveniassa, ihan samalla tavalla se on pois, eikä tarvi mitään jäähyväistapaamista välissä.

    Mutta nythän tähän tuli jäkeä kun selvisi että koko homma oli vain näytelmää.

    Äänestä

joka leikkiin ryhtyy, myös leikin kestäköön!

Äänestä
  • BB tuotannolle "avoimen shekin", sopimuspaperin rivienvälistä ei tule kaikki mahdollisuudet mieleen .
    "riiston ja pelinappulan" osa ei aina ole ruusuinen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muttei hyväksyttävä kirjoitti:

Nikon tapaus selvästi huolestutti tuotantoa, sen huomasi kovasta puolustuksesta päiväkirjahuoneen keskusteluista. Jos oli teko laillinen, ei kuitenkaan hyväksyttävä. Yhdyn adressiin joka boikotoi subin ja bb:n.
Niin tekevät oikeudentuntoiset nuoretkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu