Suunnitellaan lasten (just menneet kouluun) kanssa ensi kesäksi kotimaan reissua Keski Suomeen ja on kuultu tällaisesta kuin Saarijärven vesinokkaeläinpuisto. Millainen paikka lapsille ja onko kallis? Ähtärissä on käyty kerran ennestään. Onko muitakin kuin vesinokka eläimiä tässä Saarijärven paikassa, kokemuksia?
Saarijärven Vesinokkaeläinpuisto
12
776
Vastaukset
- 4 lapsen isä
Mukiinmenevä oli kun viimeksi kävin, eläimillä on tosin nokat joita kannattaa varoa. Mukavaa reissua ensi kesänä!
- B. Vaino
Vesinokkaeläin on yksi maailman harvinaisten joukkoon kuuluvista eläimistä. Ehdottomasti mielenkiintoinen laji!
- hy-äippä
Siis onko tuollainen paikka tosiaan olemassa? Mielenkiintoista, saatammepa mekin lähteä vn-eläimiä katselemaan, lapset eivät ole koskaan sellaisia nähneet :)
- Kaksinhuoltajaäiti
Mielenkiintoinen paikka ja käsittääkseni ei ole muita kuin vesinokkaeläimiä mutta niissähän sitä riittää ihmeteltävää. Kohtuu hintaisia on myös syötävät ja trip mehut.
- paikallinen
paikan nimi on nykyään puuhapuisto veijari
- ei meillä
on se hauskaa että jo ensi kesän matkoja suunnitellaan....tämäkin kesä on vielä vasta alussa ja jotku elää jo ensi kesää...?
- Syö pässi paskaa
No jos aloitusviesti on kirjoitettu marraskuussa 2010 niin kyllä aloittaja silloin todellakin on suunnitellut "ensi" kesää!
Taidat olla aikamoisen aivovammainen?
- Vesinokkapuistoon?
Onko tietoa onko tämä otsakkeen puisto auki vielä koulujen alettua?
Kiitos vastauksista. - Syyslomat lähestyy
Onko vielä syys kuussa auki??
- Pylkönmäeltä
Mitenkä mahtaa olla auki tänä jouluna vai onko eläimilläkin pyhät?
- Hyvät nokat
Jämerä paikka, suositellaan. Ollaan Ilmajoelta ja meillä ei ole edes tekojärviä, joten vesinokkaeläämet teki suuren vaikutuksen. Ensi kesänä mennään taas uudestaan, kamerat joukossa.
- Anonyymi
On hyvä paikka kaikenikäisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksoisliekki-ihmiset
Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.2942567Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?
Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.901610- 291362
Lupaa mulle nainen rakas
Että otat minuun heti yhteyttä jos jotain sattuu. Pyydän, että et kuvittele olevasi yksin. Minä haluan olla sinulle joku631350Rikos keskellä päivää Suomussalmella
Kaksi henkilöautoa törmäsi Suomussalmella viitostiellä taajaman kohdalla, kun kuljettaja ajoi yllättäen STOP-merkin taka571336Oletko jo saanut apua mt-ongelmiisi?
Ja onko harhat helpottuneet? Vieläkö tunnet että sinua seurataan, ja kotonasi käydään poissa ollessasi?1791242Et voi pettää minua nainen
Niin kauan kun ei olla yhdessä. Silti tykkään sinusta. Ehkä me vielä päädymme yhteen, mutta en voi toivoa sulta nyt mitä761233- 761185
- 531149
Autoilijan epäillään ajaneen useiden ihmisten päälle Ylöjärvellä Mikkolantiellä
Suora lähetys kello 10.40: Ilves/2 isännöi Tampere Unitedia harjoitusottelussa – katso peli selostettuna Ihmiset: Toimi411098