Saarijärven Vesinokkaeläinpuisto

TuuliHki

Suunnitellaan lasten (just menneet kouluun) kanssa ensi kesäksi kotimaan reissua Keski Suomeen ja on kuultu tällaisesta kuin Saarijärven vesinokkaeläinpuisto. Millainen paikka lapsille ja onko kallis? Ähtärissä on käyty kerran ennestään. Onko muitakin kuin vesinokka eläimiä tässä Saarijärven paikassa, kokemuksia?

12

813

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 lapsen isä

      Mukiinmenevä oli kun viimeksi kävin, eläimillä on tosin nokat joita kannattaa varoa. Mukavaa reissua ensi kesänä!

    • B. Vaino

      Vesinokkaeläin on yksi maailman harvinaisten joukkoon kuuluvista eläimistä. Ehdottomasti mielenkiintoinen laji!

    • hy-äippä

      Siis onko tuollainen paikka tosiaan olemassa? Mielenkiintoista, saatammepa mekin lähteä vn-eläimiä katselemaan, lapset eivät ole koskaan sellaisia nähneet :)

    • Kaksinhuoltajaäiti

      Mielenkiintoinen paikka ja käsittääkseni ei ole muita kuin vesinokkaeläimiä mutta niissähän sitä riittää ihmeteltävää. Kohtuu hintaisia on myös syötävät ja trip mehut.

    • paikallinen

      paikan nimi on nykyään puuhapuisto veijari

    • ei meillä

      on se hauskaa että jo ensi kesän matkoja suunnitellaan....tämäkin kesä on vielä vasta alussa ja jotku elää jo ensi kesää...?

      • Syö pässi paskaa

        No jos aloitusviesti on kirjoitettu marraskuussa 2010 niin kyllä aloittaja silloin todellakin on suunnitellut "ensi" kesää!

        Taidat olla aikamoisen aivovammainen?


    • Vesinokkapuistoon?

      Onko tietoa onko tämä otsakkeen puisto auki vielä koulujen alettua?

      Kiitos vastauksista.

    • Syyslomat lähestyy

      Onko vielä syys kuussa auki??

    • Pylkönmäeltä

      Mitenkä mahtaa olla auki tänä jouluna vai onko eläimilläkin pyhät?

    • Hyvät nokat

      Jämerä paikka, suositellaan. Ollaan Ilmajoelta ja meillä ei ole edes tekojärviä, joten vesinokkaeläämet teki suuren vaikutuksen. Ensi kesänä mennään taas uudestaan, kamerat joukossa.

    • Anonyymi

      On hyvä paikka kaikenikäisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5203
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5014
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      90
      4084
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3590
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3168
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2771
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2287
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1894
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      38
      1750
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1608
    Aihe