onko ihmisillä täällä kokemuksia kyseisestä firmasta www.e-ville.hk xenoneita tuolta sais vaan 43e ja risat??!!
tuntuu vaan kauheen halvalta et ettei vain olis huijarifirma tai sit tuotteet on ihan leluja.
http://www.e-ville.hk/fi/category/256/xenon_valot?gclid=CLDj6bLDlqUCFYOIDgod3E_JkA
e-ville.hk ?? kokemuksia?
9
1197
Vastaukset
- Wasa
Tuotteet ovat tasalaatuisia, suomalaisten laadunvalvonnan läpi kulkeneita. Kannat ovat mallista riippuen muovia tai metallia, mutta käyttäjäkokemuksien mukaan kestäviä. Jos tuotteesi on viallinen, saat tilalle uuden/korvauksen tuotteesta, e-villen asiakaspalvelu on yksi parhaista, jonka kanssa olen asioinut. Näissä halvemmissa xenoneissa voit varautua "epäpuhtaaseen" valkoiseen valoon(sinertävät), mutta jos sävy ei häiritse niin näillä saat halvalla lisää valotehoa.
- laillista
tavaraa. Noita ei missään sivistyneessä maassa saa edes myydä. Varsinaisia rosvopolttimoita.
- 77666
laillista kirjoitti:
tavaraa. Noita ei missään sivistyneessä maassa saa edes myydä. Varsinaisia rosvopolttimoita.
Ne on kiinassa valmistettuja halpoja piraatti paskaa.
Ja kaiken lisäksi tulli tulee vielä kiinni persuksiin kun tuolta jotain tilaat.
Osta Suomesta ja Euroopassa valmistettuja.
Ja muuten, muutossarjoja saa suomestakin 40e :/ että sillain. - Make the Mec
77666 kirjoitti:
Ne on kiinassa valmistettuja halpoja piraatti paskaa.
Ja kaiken lisäksi tulli tulee vielä kiinni persuksiin kun tuolta jotain tilaat.
Osta Suomesta ja Euroopassa valmistettuja.
Ja muuten, muutossarjoja saa suomestakin 40e :/ että sillain.Käytännössä 100% noista Xenon-sarjoista tehdään Kiinan kansantasavallassa. Sieltä saa useita laatuja: täyttä kuraa, melko kuraa, lähes toimivaa, toimivaa, hyvää ja sikahyvää. Hinta ja laatu korreloivat keskenään. 43 Euron Xenoneiden elinaikaennuste on 3-6 kk.
Osta satasella esim. Cobra Xenonit, niin saat hyvää laatua. Kestää vuosia.
E-ville on yksi toimija muiden joukossa. Kotimaa Kiina, omistajat suomalaisia, mutta EI NIILLÄ OLE omaa elektroniikkalaboratoriota. Että se siitä laadunvalvonnasta. Hinta kertoo kaiken. - Tappara69
Make the Mec kirjoitti:
Käytännössä 100% noista Xenon-sarjoista tehdään Kiinan kansantasavallassa. Sieltä saa useita laatuja: täyttä kuraa, melko kuraa, lähes toimivaa, toimivaa, hyvää ja sikahyvää. Hinta ja laatu korreloivat keskenään. 43 Euron Xenoneiden elinaikaennuste on 3-6 kk.
Osta satasella esim. Cobra Xenonit, niin saat hyvää laatua. Kestää vuosia.
E-ville on yksi toimija muiden joukossa. Kotimaa Kiina, omistajat suomalaisia, mutta EI NIILLÄ OLE omaa elektroniikkalaboratoriota. Että se siitä laadunvalvonnasta. Hinta kertoo kaiken.Njuu Cobra Xenonit on kyllä markkinoiden parhainta tavaraa. Kiina-kamaan on ihan turha luottaa. Tai jos haluaa maksaa sen muutaman kympin kuussa uusista polttimoista.
- Pikkupoloinen
Cobra kesti 2vuotta, tosin vain toinen polttimo pimeni.
Evillen tuote vaikuttaa ihan samalta mutta ongelmaksi muodostui H4 moottorin ohjaus joka hajosi. Eipä siinä mitään Cobra tilaukseen ja evillet takuuseen. Oli erittäin hyvä palvelu ja uutta evilleä tulossa jatko testeihin nyt H1.
Perus konstruktio on samaa kaikissa, samoin valmistusvirheet. Itsellä kolme sarjaa cobria relesarjoilla ja luotan niihin, eikä 40 vs 140 euroa iso ero ole kumminkaan koska voisin yhtä hyvin olla tyhmä ja maksaa 30e pari H7 polttimoista ;) - onko todellista
Onnea vaan sinulle jos uskallat, itse tilannut, maksanut ja edelleen odotan tuottetta saapuvaksi, vuosi jo toki vaihtuu.
- --..--
Olen tilannut useasti E-villestä tavaraa. Lähinnä Mp3 soittimia ja muuta pien elektroniikkaa. Toimitukset kyllä toimivat ja takuutkin loistavasti. Siinä kun on kuitenkin suomalaiset jampat pyörittämässä niin ei oo mitään kusetus juttuja.
Mutta pitää kyllä muistaa että tavara on kiinalaista ja jos halvalla saa niin ei pidä olettaa että parasta mahdollista saat. - efegherhrtghrgbvf
Mitä vitun siistiä niissä xenoneissa on? jos laitat ne autoos käy paskomassa sen yöllä ok? Tuskin osaat asentaa niiitä ja näyttää vastaan tulijoille ihan vitturallaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949367Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki694864Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82088Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411354
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota471276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242