onko ihmisillä täällä kokemuksia kyseisestä firmasta www.e-ville.hk xenoneita tuolta sais vaan 43e ja risat??!!
tuntuu vaan kauheen halvalta et ettei vain olis huijarifirma tai sit tuotteet on ihan leluja.
http://www.e-ville.hk/fi/category/256/xenon_valot?gclid=CLDj6bLDlqUCFYOIDgod3E_JkA
e-ville.hk ?? kokemuksia?
9
1175
Vastaukset
- Wasa
Tuotteet ovat tasalaatuisia, suomalaisten laadunvalvonnan läpi kulkeneita. Kannat ovat mallista riippuen muovia tai metallia, mutta käyttäjäkokemuksien mukaan kestäviä. Jos tuotteesi on viallinen, saat tilalle uuden/korvauksen tuotteesta, e-villen asiakaspalvelu on yksi parhaista, jonka kanssa olen asioinut. Näissä halvemmissa xenoneissa voit varautua "epäpuhtaaseen" valkoiseen valoon(sinertävät), mutta jos sävy ei häiritse niin näillä saat halvalla lisää valotehoa.
- laillista
tavaraa. Noita ei missään sivistyneessä maassa saa edes myydä. Varsinaisia rosvopolttimoita.
- 77666
laillista kirjoitti:
tavaraa. Noita ei missään sivistyneessä maassa saa edes myydä. Varsinaisia rosvopolttimoita.
Ne on kiinassa valmistettuja halpoja piraatti paskaa.
Ja kaiken lisäksi tulli tulee vielä kiinni persuksiin kun tuolta jotain tilaat.
Osta Suomesta ja Euroopassa valmistettuja.
Ja muuten, muutossarjoja saa suomestakin 40e :/ että sillain. - Make the Mec
77666 kirjoitti:
Ne on kiinassa valmistettuja halpoja piraatti paskaa.
Ja kaiken lisäksi tulli tulee vielä kiinni persuksiin kun tuolta jotain tilaat.
Osta Suomesta ja Euroopassa valmistettuja.
Ja muuten, muutossarjoja saa suomestakin 40e :/ että sillain.Käytännössä 100% noista Xenon-sarjoista tehdään Kiinan kansantasavallassa. Sieltä saa useita laatuja: täyttä kuraa, melko kuraa, lähes toimivaa, toimivaa, hyvää ja sikahyvää. Hinta ja laatu korreloivat keskenään. 43 Euron Xenoneiden elinaikaennuste on 3-6 kk.
Osta satasella esim. Cobra Xenonit, niin saat hyvää laatua. Kestää vuosia.
E-ville on yksi toimija muiden joukossa. Kotimaa Kiina, omistajat suomalaisia, mutta EI NIILLÄ OLE omaa elektroniikkalaboratoriota. Että se siitä laadunvalvonnasta. Hinta kertoo kaiken. - Tappara69
Make the Mec kirjoitti:
Käytännössä 100% noista Xenon-sarjoista tehdään Kiinan kansantasavallassa. Sieltä saa useita laatuja: täyttä kuraa, melko kuraa, lähes toimivaa, toimivaa, hyvää ja sikahyvää. Hinta ja laatu korreloivat keskenään. 43 Euron Xenoneiden elinaikaennuste on 3-6 kk.
Osta satasella esim. Cobra Xenonit, niin saat hyvää laatua. Kestää vuosia.
E-ville on yksi toimija muiden joukossa. Kotimaa Kiina, omistajat suomalaisia, mutta EI NIILLÄ OLE omaa elektroniikkalaboratoriota. Että se siitä laadunvalvonnasta. Hinta kertoo kaiken.Njuu Cobra Xenonit on kyllä markkinoiden parhainta tavaraa. Kiina-kamaan on ihan turha luottaa. Tai jos haluaa maksaa sen muutaman kympin kuussa uusista polttimoista.
- Pikkupoloinen
Cobra kesti 2vuotta, tosin vain toinen polttimo pimeni.
Evillen tuote vaikuttaa ihan samalta mutta ongelmaksi muodostui H4 moottorin ohjaus joka hajosi. Eipä siinä mitään Cobra tilaukseen ja evillet takuuseen. Oli erittäin hyvä palvelu ja uutta evilleä tulossa jatko testeihin nyt H1.
Perus konstruktio on samaa kaikissa, samoin valmistusvirheet. Itsellä kolme sarjaa cobria relesarjoilla ja luotan niihin, eikä 40 vs 140 euroa iso ero ole kumminkaan koska voisin yhtä hyvin olla tyhmä ja maksaa 30e pari H7 polttimoista ;) - onko todellista
Onnea vaan sinulle jos uskallat, itse tilannut, maksanut ja edelleen odotan tuottetta saapuvaksi, vuosi jo toki vaihtuu.
- --..--
Olen tilannut useasti E-villestä tavaraa. Lähinnä Mp3 soittimia ja muuta pien elektroniikkaa. Toimitukset kyllä toimivat ja takuutkin loistavasti. Siinä kun on kuitenkin suomalaiset jampat pyörittämässä niin ei oo mitään kusetus juttuja.
Mutta pitää kyllä muistaa että tavara on kiinalaista ja jos halvalla saa niin ei pidä olettaa että parasta mahdollista saat. - efegherhrtghrgbvf
Mitä vitun siistiä niissä xenoneissa on? jos laitat ne autoos käy paskomassa sen yöllä ok? Tuskin osaat asentaa niiitä ja näyttää vastaan tulijoille ihan vitturallaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata481646Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1021456Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3161449- 1091175
- 211159
- 681123
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva171107- 711042
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f179944Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois40886