Elikkä vietin normaalisti perjantai iltaa baarissa alkoholin kera. Vessajonossa tuntematon nainen oli käynyt ohittelemassa ystävääni ja minä kun olen humalassa kova suuttumaan, menin tietenkin samantien aukomaan päätäni tälle naiselle. En tarkalleen muista tapahtumia ja niiden järjestystä, mutta asia meni suunnilleen niin että aluksi minä ja ystävälle vittuilimme ja naureskelimme naiselle. Hän vittuili takaisin ja jossain vaiheessa hän alkoi nostelemaan hamettani. Siitä suuttuneena läimäytin häntä hieman poskelle (humalainen läppäsyni tuskin edes tuntui ja nainen vain nauroi) Nainen sitten siihen että "Antaa tulla vaan, mä olen ehdonalasessa en kuitenkaan voi tehdä mitään" ja yllytti lyömään uudestaan. Hän jatkoi minun ja ystävänikin hameiden nostelua ja minä läppäsin ainakin pari kertaa uudestaan ja hän vain nauroi. Lopulta sanoin jotain joka sitten varmaan osui arkaan paikkaan ja nainen pimahti täysin. Muistan vain kun hän kävi kimppuuni. En tiedä tarkalleen mitä hän teki mutta varmaankin löi lasin kanssa. Olin samantien maassa tajuttomana verilammikon keskellä. Sain 8 tikkiä päähäni. Kaikki vaatteet ja hiukset täysin veren peitossa. Eli kannattaako nostaa syytettä kun selkeästi itse olin syypäänä tapahtumaan. Olen itse 19 vuotias melko pienikokoinen tyttö ja tämä nainen oli muutamia vuosia minua vanhempi mutta suunnilleen samankokoinen.
Kannattaako nostaa syyte?
2
601
Vastaukset
- 131
Tietenkin kannattaa tehdä rikosilmoitus. Ilman muuta!
- santtu1975
baarissa ja sinut lyötiin tajuttomaksi asti, niin homma on nyt ensin poliisin ja sitten sen jälkeen syyttäjän käsissä.
Eli kertomasi perusteella syyttäjä tulee mitä tedennäköisimmin syytteen nostamaan, mutta syyte on tedennäköisesti mahdollista tulla myös sinulle pahoinpitelystä, ja jos vastapuolesi on lyönyt lasin kanssa, niin hänelle todennäköisesti törkeästä pahoinpitelystä.
Kaikki tietysti sillä oletuksella että poliisi on kutsuttu paikalle ja tietoinen asiasta.
Mikäli ei ole, niin sitten rikosilmoitusta tekemään (ja termeistä senverran, että syytteen voi nostaa vain yleinen syyttäjä, ei yksittäinen henkilö).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358