Elikkä vietin normaalisti perjantai iltaa baarissa alkoholin kera. Vessajonossa tuntematon nainen oli käynyt ohittelemassa ystävääni ja minä kun olen humalassa kova suuttumaan, menin tietenkin samantien aukomaan päätäni tälle naiselle. En tarkalleen muista tapahtumia ja niiden järjestystä, mutta asia meni suunnilleen niin että aluksi minä ja ystävälle vittuilimme ja naureskelimme naiselle. Hän vittuili takaisin ja jossain vaiheessa hän alkoi nostelemaan hamettani. Siitä suuttuneena läimäytin häntä hieman poskelle (humalainen läppäsyni tuskin edes tuntui ja nainen vain nauroi) Nainen sitten siihen että "Antaa tulla vaan, mä olen ehdonalasessa en kuitenkaan voi tehdä mitään" ja yllytti lyömään uudestaan. Hän jatkoi minun ja ystävänikin hameiden nostelua ja minä läppäsin ainakin pari kertaa uudestaan ja hän vain nauroi. Lopulta sanoin jotain joka sitten varmaan osui arkaan paikkaan ja nainen pimahti täysin. Muistan vain kun hän kävi kimppuuni. En tiedä tarkalleen mitä hän teki mutta varmaankin löi lasin kanssa. Olin samantien maassa tajuttomana verilammikon keskellä. Sain 8 tikkiä päähäni. Kaikki vaatteet ja hiukset täysin veren peitossa. Eli kannattaako nostaa syytettä kun selkeästi itse olin syypäänä tapahtumaan. Olen itse 19 vuotias melko pienikokoinen tyttö ja tämä nainen oli muutamia vuosia minua vanhempi mutta suunnilleen samankokoinen.
Kannattaako nostaa syyte?
2
623
Vastaukset
- 131
Tietenkin kannattaa tehdä rikosilmoitus. Ilman muuta!
- santtu1975
baarissa ja sinut lyötiin tajuttomaksi asti, niin homma on nyt ensin poliisin ja sitten sen jälkeen syyttäjän käsissä.
Eli kertomasi perusteella syyttäjä tulee mitä tedennäköisimmin syytteen nostamaan, mutta syyte on tedennäköisesti mahdollista tulla myös sinulle pahoinpitelystä, ja jos vastapuolesi on lyönyt lasin kanssa, niin hänelle todennäköisesti törkeästä pahoinpitelystä.
Kaikki tietysti sillä oletuksella että poliisi on kutsuttu paikalle ja tietoinen asiasta.
Mikäli ei ole, niin sitten rikosilmoitusta tekemään (ja termeistä senverran, että syytteen voi nostaa vain yleinen syyttäjä, ei yksittäinen henkilö).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13014310Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295944SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545505Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014349HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394107"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1023665Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63592Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632645Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438