ajattelin että puhdistaisin Nokia N8:n näytön alta pölyt pois. No, otin pihdit ja meisselin, pihdeillä kiinni reunasta ja meisselillä näytön kehystä yritin vääntää. pihdeistä jäi jäljet (ei se haittaa) mutta miten sais tuon näytön kehyksen takaisin pysymään? Kallis puhelin oli ei viitsi hylätä. kun ei ollut ruuveja mistä purkaa niin sitten järeämmillä keinoilla. aika helposti muuten meni pölyä sinne. Vapunen oot ollut ahkera vastaamaan voitko vastata ja muut myös!!!
N8 puhdistus
nokia rolls
3842
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se on kyllä totta, että olen aika ahkera vastaamaan, mutta sinun kysymykseesi en osaa vastata..... Omistan kyllä N8 puhelimen mutta en ole ikinä puhdistanut mahdollisia pölyjä sen näytön alta.
Jatko olisi ollut se, että Iphonessa on helppoa ja pölyvapaa käyttöjärjestelmä...
Mutta kiitoksia sinulle Vapunen, vinkkisi mukaan latasin maastokartat N8 ja kävin eilen testaamassa maastossa ja erittäin hyvin pelitti, hyvät lataus, mutta hyvä on puhelinkin. Minulla on ollut Arp-puhelimesta lähtien useimmat mallit nokialaisista ja yksi Motorola ja Samsung , Nokian huippumallit E90 ja N900, mutta paras puhelin tähän mennessä on N8.
miten voi noin uudessa n8 olla jo pölyä jossain näytön alla???????????????????????