Koko perhe mukaan

Matti Matkailija

Nyt olisi sopiva aika alkaa valmistautua pitkälle matkalle koko perheen ja hyvien ystävien kanssa. Aikaa tähän on varattava riittävästi että matkasta tulee menestyksekäs. Yhteiskuntamme tila alkaa olla sillä tolalla että vaihtoehtoja ei liiemmin ole.

Pitkään rakennettu palveluyhteiskunta alkaa jo olla valmis. Vielä täytyy saada teollinen tuotanto ja työpaikat lopullisesti siirrettyä kaukoitään. Valtio joka ei tuota mitään vientiin on totaalisesti tyhjän päällä, ja välitavoite on saavutettu. Kun työttömyys kasvaa jyrkästi vientitulojen puutteessa ajaudutaan anarkiaan. Yhteiskunta on sitten valmis seuraavaan vaiheeseen.

Työttömät ja tyytymättömät on helppo agitoida sotaan naapurivaltioita vastaan. Yhteiskunta on myös saatu pirstaloitua toisilleen vihamielisiin etnisesti eriytyneisiin asuialueisiin ja slummeihin jotka saadaan helposti tappamaan toisiaan. Keinot väestön joukkotuhoon eivät lopu tähän vaan onhan jäljellä tärkein, ruuan ja veden saatavuuden rajoittaminen. Urbaanissa yhteiskunnassa asukkaat ovat totaalisen riippuvaisia elintarvikeketjusta.

Myös kemiallinen sota jossa ihmisiä piikitetään, heille syötetään ja juotetaan myrkkyjä ruuan ja muovisten säilytyspakkausten avulla on yksi optio. Biologista sotaa väestöä vastaan käydään taas geneettisesti korruptoiduilla ihmisille ravinnoksi sopimattomalla ruualla. Eikä tässä kaikki, onhan sitten vielä nanotekniikka, radioaktiivinen ja elektromagneettinen säteily ja ties mikä. Keinoja seuraavaan isoon holokaustiin kyllä riittää ja niitä kaikkia käytetään.

Nyt herää iso kysymys; MIKSI? Tärkeimmät syyt ovat maailman väkiluvun rajoittaminen luonnonvarojen riittämisen takaamiseksi eliitille ja toiseksi omaisuuden siirtäminen heidän käsiinsä. Tavoitehan on että kaikki omaisuus siirtyy tuolle n. 1 prosentille väestöstä ja Marxilainen vallankumous on siten viety päätökseen. Ihmisryhmiä on kautta aikojen nostatettu tappamaan toisiaan ja sotien kustannukset sysätty kansalaisten maksettaviksi. Sotaa käyvät valtiot ovat siten velkaantuessaan siirtyneet pikkuhiljaa pankkiireiden taskuihin.

Mitä sitten voisi tehdä? Varminta an siirtyä pois taantuvista yhteiskunnista kuten Euroopasta ja USA:sta joissa seuraava suuri väestön harvennus suoritetaan. Jokainen päätelköön itse missä olisi parhaat edellytykset ihmisarvoiseen elämään. Koska maailma on korruptoitu lähes kaikkialla on valittava sellainen maa joka tarjoaa parhaat olosuhteet. Tavoiteltavia asioita ovat mahdollisimman suuri itsenäisyys ja riippumattomuus yhteiskunnan rakenteista, myös rahasta. Tuo ei ole helppoa sillä se edellyttää uuden kielen opettelua ja mielellään osaavan kehityskelpoisen porukan kokoamista ja siirtymistä uuteen maahan.

Onnea matkaan, sillä sitä tulette tarvitsemaan. Tältä matkalta tuskin palataan takaisin.

3

722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Norman Maille

      Kohde jossa ilmasto olisi miellyttävä, yhteiskunta vapaa tai ei yhteiskuntaa, luonnonvaroja riittävästi ja maailmanpankki pitäisi vielä näppinsä erossa. Vähissä on kohteet, mutta ainahan voi löytyä paikka joka olisi edes vähän dynaamisempi, jännittävämpi ja elävämpi kuin Suomi, pohjoismaat ja muu EUvostoliitto.

    • Mat Kalle

      Syksyllä matkahalut heräävät taas.

    • Non c'est

      There is no paradise on earth.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      102
      4552
    2. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      146
      4479
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      4472
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      2944
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      29
      2468
    6. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2184
    7. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2118
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1809
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      73
      1380
    10. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      1188
    Aihe