Meillä on Time Capsule, joka toimii mm. kahden Mac Book Pron varmuuskopiointipaikkana. Toisen tietokoneen varmuuskopiointi on aina toiminut ongelmitta, mutta minun koneeni kanssa asiat ei jostain syystä mene oikein. Viikoittain Time Machine aloittaa koko järjestelmän varmuuskopioimisen vaikka sen pitäis tallentaa vain tehdyt muutokset. Kopiointi kestää luonnollisestikin tuhottoman kauan ja kone on puolitehoinen. Olen kopioinut konettani Capsuleen jo reilun vuoden, mutta nyt huomasin, että pääsen tiedoissa taakse päin ainoastaan marraskuun alkuun eli vain pari viikkoa. Mistä tämä voi johtua ja mikä avuksi?
TimeCapsule temppuilee.
Johannes88
1
468
Vastaukset
- Voi voi...
Kiinnostaisi tietää, millä poppakonsteilla sinä ylipäätään olet saanut Capsulen kytkettyä Macbookiisi. Olen tänään yrittänyt kytköstä 4 tuntia tuloksetta. Kytkemisenhän ei pitäisi Applen kotisivujen mukaan vaatia muuta kuin yhden klikkauksen, ei mitään ethernet-kaapeleita tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1555377
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2533174
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442678- 361834
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411576- 161457
- 231447
- 241347