aura??

suyu

mikä se on kun joskus katsoo omaa kättä niin huomaan ehkä 1-2mm ihon päällä sellasen värin. tässä tapauksessa se on aina ollut keltainen, siis ihan ihossa kiinni sellanen n, 1mm paksuinen. onko se silmäntemppu vai aura tai joku sen tapainen? olen niin kovasti halunnut nähdä auran, joten voiko sitä harjoittaa?

3

512

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokija

      Jos näet sen myös pilkkopimeässä niin näet auraa. Siinä kohdassa voi nähdä sellaista, jonka yhdistän Kirlian-kuviin. Noin 3-30 mm sormien ympärillä oleva, jota sanon terveysauraksi. Kun tuon ekan kerran näin joskus parikymmentä vuotta sitten, niin testasin pimeässä. Myös voi testata pilkkopimeässä että pystyykö kulkemaan siellä ilman valoja. Joillain tähän näköön liittyy pimeässä suunnistamisen taito, koska myös puut ja kivet hohkaavat valoa.

      • suyu

        Eipä näy :o Näkyykö aurat aina? Vai voiko ne kadota ja vaikka seuraavana päivänä näkyä? JOskus näen myös näkymättömän kehän sen keltaisen paikalla. Siis jos katsot vaikka juomalasin läpi niin kuva vääristyy pikkuisen. Niin huomaan sormen päässä. Siis sellainen "kenttä" kuin olisi ihon päällä. Vaikka se on näkyätön silti sen näkee silleen jännästi, en osaa selittää. MIkähän se sitten on? Onko ihmisillä sellainen kehä ihonpäällä?


      • kokija
        suyu kirjoitti:

        Eipä näy :o Näkyykö aurat aina? Vai voiko ne kadota ja vaikka seuraavana päivänä näkyä? JOskus näen myös näkymättömän kehän sen keltaisen paikalla. Siis jos katsot vaikka juomalasin läpi niin kuva vääristyy pikkuisen. Niin huomaan sormen päässä. Siis sellainen "kenttä" kuin olisi ihon päällä. Vaikka se on näkyätön silti sen näkee silleen jännästi, en osaa selittää. MIkähän se sitten on? Onko ihmisillä sellainen kehä ihonpäällä?

        Kun tiettyä mielentilaa ei ole, auroja ei näe. Aurat itsessään ei katoa. Aurathan heijastavat ihmisen terveydentilaa, luonnetta, ajatuksia, menneisyyttä, ym.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1982
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      172
      1925
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      392
      1822
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1258
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1133
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      990
    7. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      935
    8. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    9. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      708
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      51
      694
    Aihe