Piirroksen deviantArtiin vai muualle?

Jellunakatti

Joo siis aloin miettimään, että mikä sivusto olis paras paikka julkaista omia piirustuksiaan. DeviantArt on tietty yks varteenotettavimmista vaihtoehdoista, koska siellä käyttäjäkunta on laaja, mutta siitä kuulee niin paljon kritiikkiä, että yhteisö koostuu niistä 13 vuotiaista teineistä ja muutenkin kaikki tuotokset hukkuu sinne surkean sakan sekalmelskaan. :// Ja sitten siellä ei oo sijaa vähän härskimmille sutaisuille.
Hentai foundry ois kai ihan jees, mutta tuntus seki vähä liia pervolta mestalta. :D
Furaffinity viehättäis mua myös, joka vaikuttaa olevan aika salliva jos jonkinnäkösen taiteen saralla, vaikkakin tietty turrimeininkiin suuntautuva.

Mitä oon ite kattonut eri piirtäjiä, niin moni on ratkaissut ongelmat heittää piirroksiaan vähän sinne sun tänne, eli samat piirrokset löytää monesta eri osoitteesta. Mutta ite tykkäisin pitää sitä piirrosten kantapaikkaa vaan yhdessä osoitteessa, ettei tarvi niin montaa paikkaa seurata.


Eli kellään mielipiteitä mihin paikkaan parasta julkasta piirroksia? Mitä itse käytätte/suositte jos piirtelette?

3

584

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • animetutors

      Eipä tuo Hentai foundry näytä mitenkään erityisen pervolla.. se on aikuissarjis tyyliä vaikka ei kovin hääviä noin äkkiseltään katsottuna. Mua tuossa saitissa häiritsee eniten nuo "real girls" bannerit, jotka ei sovi tyyliin tippaakaan.

      Laita joku samppeli esille niin voidaan ehdottaa laatua/tyyliä vastaavaa sivustoa.

    • Trii!!!

      Itse suosittelisin harhakuva.org iha suomalainen sivu tämä :)

      • kysynkysyn

        mahtaako harhakuvaan saada laittaa pornoa..?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      808
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe