Mistä löytyy w-7:sta suorita-ikkuna?

Vai oliko se komento-ikkuna. Kuitenkin se, mihin kirjoitettiin esim 'msconfig' tai muuta semmoista.
13579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

hae ohjelmistoista ja tiedostoista.
ja komentoikkuna käynnistä/kaikki ohjelmat/apuohjelmat/komentokehoite.

Äänestä

Käynistä/Kaikki ohjelmat/Apuohjelmat/Suorita

Äänestä

Käynnistä> Kaikki ohjelmat> Apuohjelmat> Komentokehote

Tai

http://www.aijaa.com/v.php?i=7042911.jpg
Jolloin Suorita valinta tulee käynnistysvalikon oikeanpuoleiselle mustalle alueelle.

Äänestä

paina näppäimiä lippu r

Äänestä
  • En nyt kyllä ihan ymmärrä... Miksi neuvoa tuollaisia kiertoteitä ? Komentorivi löytyy suoraan näytön vasemmasta alareunasta: Windows-kuvaketta klikkaamalla.Aukeaa kenttä "Hae ohjelmista ja tiedostoista" Se on juuri kysyjän etsimä :(

    Äänestä

  • 26 kirjoitti:

    En nyt kyllä ihan ymmärrä... Miksi neuvoa tuollaisia kiertoteitä ? Komentorivi löytyy suoraan näytön vasemmasta alareunasta: Windows-kuvaketta klikkaamalla.Aukeaa kenttä "Hae ohjelmista ja tiedostoista" Se on juuri kysyjän etsimä :(

    Win r on kyllä nopein tapa, eikä tarvitse kliksutella.

    Äänestä

  • 33 kirjoitti:

    Win r on kyllä nopein tapa, eikä tarvitse kliksutella.

    Lippua (win) painamalla säästää toista sormea ja on ehkä hieman nopeampikin.

    Äänestä

Klikkaa oikealla windows-kuvaketta → ominaisuudet → välilehti käynnistä-valikko → mukauta.
Vieritysruudun puolivälistä löytyy kohta Suorita-komento.

Äänestä
  • Se on juuri tuo Windows-kuvake,muuta ei tarvii ! -> Klikkaa -> Kirjoita siihen komennot,ei mitään harhailua valikoissa ;)

    Äänestä

  • 26 kirjoitti:

    Se on juuri tuo Windows-kuvake,muuta ei tarvii ! -> Klikkaa -> Kirjoita siihen komennot,ei mitään harhailua valikoissa ;)

    ....ei XP, mutta selvisi!

    Äänestä

  • 26 kirjoitti:

    Se on juuri tuo Windows-kuvake,muuta ei tarvii ! -> Klikkaa -> Kirjoita siihen komennot,ei mitään harhailua valikoissa ;)

    Windowshan on niin helppo käyttää ja nyt ei enää osata käynnistää edes ohjelmia!

    Äänestä

...vaikkapa [Windowslippu] R...

-Rr

Äänestä
  • Kirjoita hakuriville cmd.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

Vai oliko se komento-ikkuna. Kuitenkin se, mihin kirjoitettiin esim 'msconfig' tai muuta semmoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu