Kuinka suojakaasupullo CO2 hankitaan eli miten sopimukset yms. omistuspulloavarten?
kuinka
suojakaasu
10546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
näitä uusavuttomia. Netistä pitää kaikki löytää.
Menet kaasukauppiaalle, toivotat hyvää päivää/vastaat myyjän tervehdykseen. Kerrot asiasi/vastaat myyjän kysymykseen ´mitä sais olla´. "Yksi kappale CO2-pulloa hitsaukseen kiitos". (Mainitse myös koko)
Myyjä kertoo mitä maksaa ja kuinka menetellään. Lyöt nimen paperiin jossa on vuokrapullon sopimusehdot ja annat rahan/kortin kouraan, jälkimmäisen kyseessä ollessa naputtelet pin-koodin tai allekirjoitat maksukuitin. Muista sitten kysyä myös mitä se pullon täyttö maksaa. Ja tarkista pullon saadessasi pullon leimaus eli katsastus. Lopuksi toivotat hyvät päivänjatkot/kiität myyjän toivotuksista.
Nostat pullon autoon ja (mieli tekisi kirjoittaa että kotona tyrkkäät sen hanuriisi poikittain mutta en sano koska tämä on perheohjelma) ajat kotiin/talliin hitsaamaan.
tuo joka kyselee tossa niin kyselee omistuspullosta !!!!!
vipuun menin tuossa kun kyseltiin sopimusta omistuspulloa varten. Ei omistuspulloa varten mitään sopimuksia tehdä. Hän ostaa pullon ja sillä hyvä. Katsastaa aikanaan jos haluaa.
niin että kiitosta vaan vastauksesta
ja alko tuntumaan ettei ne halua myydä
Woikoskelta tai AGA:lta tuskin omistuspulloa saat, ne kun vain vuokraavat pullojaan. Yksityiseltä pitää ostaa oma pullo jos sellaista meinaat laittaa. Täyttökin omalle pullolle on kalliimpi kuin vuokrapullolle ja se pullo pitää katsastaa määräajoin.
-Ei vaadi mitään sopimuksia. Itse ostin sammutinhuollosta.
AGALTA PIENI MISON PULLO ESIM. MISON18 NE MYY NIITÄ KU KYSYIN JA MISON EI AIHEUTA PÄÄKIPUA JA EI TUU OTSOONIA TOISINKUIN HIILIDIOKSIDISTA
suojakaasupullon hinta on n.300€
on täytettynä ja katsastettuna