Lapsenvahtia vailla?

------

Mistähän vois kysellä jotain mukavaa suomenkieltä osaavaa lapsenvahtia, halvalla mahollisestikkin...

1

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfghjklöä

      Mitäpä jos pitäisit MOLin sivuille tai vastaaville venäläisille saiteille ilmoitusta.

      Veikkaan, että harvassa moiset on, nimittäin suomalaisia kuitenkin asuu suhteellisen vähän Pietarissa. Ehkä joku opiskelijatyttönen tohon saattaakin ryhtyä, mutta Pietarin hintatason huomioon ottaen (kovempi kuin Suomessa) tuskin hirveän halvalla.

      Tätä tarvitset ilmeisesti Pietarissa, joten oletan sinun olevan sielä. Käy liimailemassa ilmoituksia suomalaisopiskelijoiden suosimien opinahjojen ilmoitustauluihin. Eipä tule muuta mieleen.

      Jos taasen suunnittelet pidemmäksi aikaa Pietariin menoa ja ajattelit ottaa lapsen mukaan niin suosittelen kuitenkin jättämään tänne. Tulee varmemmaksi ja halvemmaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      227
      17163
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12204
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      45
      5997
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4862
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4795
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3967
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3585
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3017
    9. 259
      1434
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe