Mistähän vois kysellä jotain mukavaa suomenkieltä osaavaa lapsenvahtia, halvalla mahollisestikkin...
Lapsenvahtia vailla?
1
762
Vastaukset
- dfghjklöä
Mitäpä jos pitäisit MOLin sivuille tai vastaaville venäläisille saiteille ilmoitusta.
Veikkaan, että harvassa moiset on, nimittäin suomalaisia kuitenkin asuu suhteellisen vähän Pietarissa. Ehkä joku opiskelijatyttönen tohon saattaakin ryhtyä, mutta Pietarin hintatason huomioon ottaen (kovempi kuin Suomessa) tuskin hirveän halvalla.
Tätä tarvitset ilmeisesti Pietarissa, joten oletan sinun olevan sielä. Käy liimailemassa ilmoituksia suomalaisopiskelijoiden suosimien opinahjojen ilmoitustauluihin. Eipä tule muuta mieleen.
Jos taasen suunnittelet pidemmäksi aikaa Pietariin menoa ja ajattelit ottaa lapsen mukaan niin suosittelen kuitenkin jättämään tänne. Tulee varmemmaksi ja halvemmaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869