Sata-liitin

Onko kannettavan 2,5 sata-levyn liittimet samanlaisia kun pöytäkoneen 3,5 sata-levyn liittimet ?
1402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samanlaisia ovat. Eli kannettavan levy käy pöytäkoneeseen samoin kuin ulkoisen USB-kovalevyn koteloon voi vaihtaa fyysisesti pienemmän kovalevyn jos levyt ovat SATA liitännällä. Ulkoisen koteloon voi tosin kiinnitys vaatia vähän virittelyä mutta liitin sopii ja tilapäisessä käytössä ei kiinnitystä aina tarvita (hajonneen läppärin levyltä datan pelastus esim.).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelu 34 kirjoitti:

Onko kannettavan 2,5 sata-levyn liittimet samanlaisia kun pöytäkoneen 3,5 sata-levyn liittimet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu