nero

osaisiko joku neuvoa kun yritän polttaa nerolla 708MB peliä 800MB cd-r levylle niin nero ilmoittaa että levyllä ei muka ole tilaa. ja toiseksi yritin polttaa avi tiedostoa dvd-rw levylle niin nero ilmoitti että tiedosto muotoa ei tunneta. ja kolmanneksi kun tuossa dvd-rw levyssä näkyy audio ja video kohdat erikseen niin mitä se sitten tarkoittaa kun videocd:tä polttaessa esim. näkyy vain yksi kohta johon avin laittaa. kiitoksia vastauksista!
4847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kahden cd:n peli. ei se mahdu sun levylle. sitäpaitsi cd:t ovat 700 mb. ei se voi mahtuakaan.

Äänestä

minulla on 90min/800MB mmore merkkisiä cd-r levyjä ja peli on 3cd:n peli ja yksi cd:stä on 708MB

Äänestä
  • Eli tuossa tapauksessa pitää tarkistaa että asemasi tukee niitä (kaikki eivät tue) ja että Nero tukee niitä. Siinä on varmaan oletuksena varoitus tilan ylittämisestä 80min (=700MB) kohdalla. Olethan varma, että kopioit oikeassa muodossa nuo tiedostot.

    Äänestä

"...yritän polttaa nerolla 708MB peliä 800MB cd-r levylle..."

Kuten yllä mainittiin. Ethän lukenut nopeasti 80min kohtaa väärin (tuo on siis 700MB). Onko tuo muuten pakattu tiedosto vai image (poltossa eroa)?

"...yritin polttaa avi tiedostoa dvd-rw levylle niin nero ilmoitti että tiedosto muotoa ei tunneta."

Laita menemään ihan tiedostona niin onnistuu. Jos haluat muuten tallettaa, hae koodekit (XviD, DivX..) niin onnistunee. Nero tarvii plug-init osaan tallennusmuodoista, mutta ilmeisesti olet jo ainakin osan tarvittavista hakenut, kun tuo edes yrittää tiedostoa muuntaa.

"...dvd-rw levyssä näkyy audio ja video kohdat erikseen..."

Mitä tarkoitat? Siis Neron kohtia tehdä audio-/video-/data-levy?

"...niin mitä se sitten tarkoittaa kun videocd:tä polttaessa esim. näkyy vain yksi kohta johon avin laittaa."

Mitä siinä pitäisi näkyä? Avissa on yleensä äänet mukana (ja jos ei kuulu niin niitä joko ei ole, koodekki äänille puuttuu tai muu vika). Olisitko halunnut useamman avin poltella samalle levylle? Vai yrititkö subtitleja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nero kirjoitti:

osaisiko joku neuvoa kun yritän polttaa nerolla 708MB peliä 800MB cd-r levylle niin nero ilmoittaa että levyllä ei muka ole tilaa. ja toiseksi yritin polttaa avi tiedostoa dvd-rw levylle niin nero ilmoitti että tiedosto muotoa ei tunneta. ja kolmanneksi kun tuossa dvd-rw levyssä näkyy audio ja video kohdat erikseen niin mitä se sitten tarkoittaa kun videocd:tä polttaessa esim. näkyy vain yksi kohta johon avin laittaa. kiitoksia vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu