Mitä kuuluu tällä hetkellä Kap Verdeen juuri sieltä saapuneet? Uskaltaako siellä kulkea naisihminen yksin ettei ryöstetä?Onko kerjääjiä?
Lomalle Kap Verdeen
6
1122
Vastaukset
- Kappe24
Kap Verde on Afrikan turvallisimpia maita. Siellä voi kulkea suht rauhassa. Ihmiset ovat lähinnä uteliaita ja avoimia. Turistin ainoa päänsärky ovat aktiiviset katukauppiaat, mutta sekin on lievemmästä päästä verrattuna johonkin Intiaan. Ei siis todellakaan mitään pelkoa ja vaan hyvää matkaa sinulle!
- ei ikinä sinne
Älä sinne yksin lähde missään tapauksessa ( ei edes kaksin). Rauhassa ei saa olla hotellialueen ulkopuolella. Ehkä ei ryöstetä, mutta epämielyttävää kun sinua seuraa koko ajan joku ja kauan.
Maailmassa löytyy mukavampia paikkoja, lähde muualle.- siellä
jos lähtee sinne niin korvatulppia mukaan ja rauhottavia
just niin KAUHEE PAIKKA - Kappe24
siellä kirjoitti:
jos lähtee sinne niin korvatulppia mukaan ja rauhottavia
just niin KAUHEE PAIKKAVoin lyödä vetoa, että kahden edellisen viestin kirjoittaja on sama henkilö, joka ei ole teiniahdistuksissaan käynyt Tikkurilan juna-asemaa pidemmällä. En vaan ymmärrä tuollaisia heittoja, jos ei pysty millään tavalla perustelemaan tarkemmin ja kertomaan jotain esimerkkejä. Jos ei ole päätä matkustaa ja tutustua uusiin kulttuureihin, niin on varmaan parempi mennä eläkeläisristeilylle taputtamaan käsiä yhteen.
Kap Verde on kaikesta huolimatta hieno maa. Kannattaa ehdottomasti käydä! - ok
Kappe24 kirjoitti:
Voin lyödä vetoa, että kahden edellisen viestin kirjoittaja on sama henkilö, joka ei ole teiniahdistuksissaan käynyt Tikkurilan juna-asemaa pidemmällä. En vaan ymmärrä tuollaisia heittoja, jos ei pysty millään tavalla perustelemaan tarkemmin ja kertomaan jotain esimerkkejä. Jos ei ole päätä matkustaa ja tutustua uusiin kulttuureihin, niin on varmaan parempi mennä eläkeläisristeilylle taputtamaan käsiä yhteen.
Kap Verde on kaikesta huolimatta hieno maa. Kannattaa ehdottomasti käydä!OON SAMAA MIELTÄ KAPPE24 KANS. Kannattaa tosiaan käydä KAR VERDELLÄ. Ennen kaikkee SALIN saarella. No, muista saarista ei oo meikäläisellä kokemuksii. Minulle ainakin oli erilainen paikka mitä yleensä olen matkustellut,mutta ehdottomasti mukava ja ainutlaatuinen. Kiva kuljeksii "lavabusseilla" ympäri pikkusaarta, ja halvalla...eikä pirssitkän maksa paljo. eipä huonoo sanottavaa .!
- ok
ok kirjoitti:
OON SAMAA MIELTÄ KAPPE24 KANS. Kannattaa tosiaan käydä KAR VERDELLÄ. Ennen kaikkee SALIN saarella. No, muista saarista ei oo meikäläisellä kokemuksii. Minulle ainakin oli erilainen paikka mitä yleensä olen matkustellut,mutta ehdottomasti mukava ja ainutlaatuinen. Kiva kuljeksii "lavabusseilla" ympäri pikkusaarta, ja halvalla...eikä pirssitkän maksa paljo. eipä huonoo sanottavaa .!
siis KAP VERDE eikä KAR VERDE :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16211510- 288132
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565984Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664967- 204737
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai394384Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1014275- 953605
- 803280
- 481781