Mitä kuuluu tällä hetkellä Kap Verdeen juuri sieltä saapuneet? Uskaltaako siellä kulkea naisihminen yksin ettei ryöstetä?Onko kerjääjiä?
Lomalle Kap Verdeen
6
1125
Vastaukset
- Kappe24
Kap Verde on Afrikan turvallisimpia maita. Siellä voi kulkea suht rauhassa. Ihmiset ovat lähinnä uteliaita ja avoimia. Turistin ainoa päänsärky ovat aktiiviset katukauppiaat, mutta sekin on lievemmästä päästä verrattuna johonkin Intiaan. Ei siis todellakaan mitään pelkoa ja vaan hyvää matkaa sinulle!
- ei ikinä sinne
Älä sinne yksin lähde missään tapauksessa ( ei edes kaksin). Rauhassa ei saa olla hotellialueen ulkopuolella. Ehkä ei ryöstetä, mutta epämielyttävää kun sinua seuraa koko ajan joku ja kauan.
Maailmassa löytyy mukavampia paikkoja, lähde muualle.- siellä
jos lähtee sinne niin korvatulppia mukaan ja rauhottavia
just niin KAUHEE PAIKKA - Kappe24
siellä kirjoitti:
jos lähtee sinne niin korvatulppia mukaan ja rauhottavia
just niin KAUHEE PAIKKAVoin lyödä vetoa, että kahden edellisen viestin kirjoittaja on sama henkilö, joka ei ole teiniahdistuksissaan käynyt Tikkurilan juna-asemaa pidemmällä. En vaan ymmärrä tuollaisia heittoja, jos ei pysty millään tavalla perustelemaan tarkemmin ja kertomaan jotain esimerkkejä. Jos ei ole päätä matkustaa ja tutustua uusiin kulttuureihin, niin on varmaan parempi mennä eläkeläisristeilylle taputtamaan käsiä yhteen.
Kap Verde on kaikesta huolimatta hieno maa. Kannattaa ehdottomasti käydä! - ok
Kappe24 kirjoitti:
Voin lyödä vetoa, että kahden edellisen viestin kirjoittaja on sama henkilö, joka ei ole teiniahdistuksissaan käynyt Tikkurilan juna-asemaa pidemmällä. En vaan ymmärrä tuollaisia heittoja, jos ei pysty millään tavalla perustelemaan tarkemmin ja kertomaan jotain esimerkkejä. Jos ei ole päätä matkustaa ja tutustua uusiin kulttuureihin, niin on varmaan parempi mennä eläkeläisristeilylle taputtamaan käsiä yhteen.
Kap Verde on kaikesta huolimatta hieno maa. Kannattaa ehdottomasti käydä!OON SAMAA MIELTÄ KAPPE24 KANS. Kannattaa tosiaan käydä KAR VERDELLÄ. Ennen kaikkee SALIN saarella. No, muista saarista ei oo meikäläisellä kokemuksii. Minulle ainakin oli erilainen paikka mitä yleensä olen matkustellut,mutta ehdottomasti mukava ja ainutlaatuinen. Kiva kuljeksii "lavabusseilla" ympäri pikkusaarta, ja halvalla...eikä pirssitkän maksa paljo. eipä huonoo sanottavaa .!
- ok
ok kirjoitti:
OON SAMAA MIELTÄ KAPPE24 KANS. Kannattaa tosiaan käydä KAR VERDELLÄ. Ennen kaikkee SALIN saarella. No, muista saarista ei oo meikäläisellä kokemuksii. Minulle ainakin oli erilainen paikka mitä yleensä olen matkustellut,mutta ehdottomasti mukava ja ainutlaatuinen. Kiva kuljeksii "lavabusseilla" ympäri pikkusaarta, ja halvalla...eikä pirssitkän maksa paljo. eipä huonoo sanottavaa .!
siis KAP VERDE eikä KAR VERDE :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4666624Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1953952Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112543Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit262060Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1391476Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?791356- 681186
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te821148- 631105
- 471075