Itsepurkautuvat

Millä pakkausohjelmalla voidaan tehdä itsepurkautuva paketti, siis sellainen mikä sisältää useampi tiedostoa.
Niin ja pitäisi olla myös ilmainen...kun tulee niin harvoin tarvittua tälläisiä.
4283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mikä ihmee "itsepurkautuva paketti" ?

no plaa emmä tajua... mee www.winzip.com tolla saa pakattua ja purettua kaikee mahollista ja on ilmanen

Äänestä
  • >mee www.winzip.com tolla saa pakattua ja purettua kaikee mahollista ja on ilmanen<

    -Ei XP käyttiksessä tarvitse mitään winzip tms. purku ohjelmia, Xp osaa purkaa zip-tiedostot ilman erillisiä purkuohjelmia.

    Äänestä

  • ei ole ilmainen, maksaa 29$ ja Self-Extractor maksaa 49$

    Äänestä

tehdä.
Seuraava on WinZipin ohjeesta:
"Jos haluat luoda pakkaustulostuksesta itsestään purkautuvan tiedoston, valitse Actions/Make.EXE File. Napsauta Make.EXE. Jos et tee muita valintoja, luodaan .exe-tiedosto samalla nimellä samaan kansioon kuin pakkaustiedosto .zip.
Kohtaan Default "Unzip To" Directory valitset kansion, johon purku tapahtuu. Tätä oletusarvoa voi purkuvaiheessa tarvittaessa vaihtaa."
Tämä lukee Tietokoneen hyötykäyttö Ab-ajokorttitutkinnon vaatimukset kirjassa (XP). Toivottavasti tästä on apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Edu kirjoitti:

Millä pakkausohjelmalla voidaan tehdä itsepurkautuva paketti, siis sellainen mikä sisältää useampi tiedostoa.
Niin ja pitäisi olla myös ilmainen...kun tulee niin harvoin tarvittua tälläisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu