Zurichistä liechtensteiniin

Onnistuuko miten nopeasti? Ilmeisesti junalla pitäisi päästä?
41672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Osta junalippu päärautatieasemalta Vaduziin (Post) asti. Junalla Sargans:iin ja siitä samalla lipulla bussilla Vaduziin. Bussit lähtee aseman sivulta, taulusta näkee lähtöaikoja. Jää pois pysäkillä Vaduz Post, niin olet juuri sen turisti-infon kohdalla.

Ja jos ostaa meno-paluun, niin ei tarvihe siellä ostella paluulippuja.

Äänestä

aikaa menee noin 2 tuntia/sivu

Äänestä

Toinen vaihtoehto on mennä junalla Sveitsin puolella Buchsiin, josta bussilla kymmenisen minuuttia Vaduziin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkailija__ kirjoitti:

Onnistuuko miten nopeasti? Ilmeisesti junalla pitäisi päästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu