Olen ostamassa netin kautta silmälasit moniteholinsseillä. Olisin halunnut korkeataitteiset idex. 1.67, mutta minulle kerrottiin, ettei monitehoihin sitä voi saada, vaan 1.61.
Nyt kysyisin onko tietoa kuinka suuri tuo ero mahtaa olla, linssien voimakkuus 3,75 yläosa ja siihen lisäksi alaosan vahvuus 2,75.
Linssin koko aika pieni.
Kiitos jo etukäteen! :)
Nyt kysyisin onko tietoa kuinka suuri tuo ero mahtaa olla, linssien voimakkuus 3,75 yläosa ja siihen lisäksi alaosan vahvuus 2,75.
Linssin koko aika pieni.
Kiitos jo etukäteen! :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mielestäni ei missään tapauksessa kannata tilata monitehoja netin kautta, eikä edes ostaa mistään ns. halpaketjusta, tulee kuitenkin kalliimmaksi, kun joutuu ne hyvät lasit ostamaan kuitenkin hyvin pian.
Kyllä monitehoihinkin saa suurempia ohennuksia, mutta ei ilmeisesti halpislinsseihin.
Tilasin, 146e.
Katsotaan mitä tulee, ei sekään ollut kiva juttu kun maksoin optikolle 700e ja 8kk:ssa olivat aivan naarmuuntuneet.
Mitä olen kuullut tutun kommenttia on ollut tyytyväinen nettirilleihin.
Ei kannnata netistä tilata monitehoja. Itsellä suunnilleen samat voimakkuudet ja optikon kanssa piti hakemalla hakea sopivan korkuiset linssit että lukuosat toimivat kunnolla.