iphone4 & Prepaid

Tietääkö kukaan tarjoaako mikään liittymätarjoaja micro sim kortteja prepaid liittymiin...
luottotiedois merkintä ja aika paskaa et en voi käyttää iphone sen takia ku en saa normaali liittymää
31791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ainakaan vielä tulossakaan,kun Sonera myy kytkynä IpPhoneja ei varmaan ala myymään microsim kortteja ollenkaan prepaiddina.Elisa voi alkaa jos kysyntää tulee tuhansia,mutta ei turhaan sekään jos muutama vain menisi.

Äänestä

Ainoat laitteet, jotka käyttää microsimiä
, ovat iPhone/Pad. Luulisin, ettei prepaidina niitä kukaan anna. Saksilla vaan, niin minäkin olen leikannut hyvällä menestyksellä. tilaa http://www.itekno.fi mikrosimm adapteri, maksaa muutaman euron. Samaisella sivulla on selkeät ohjeet kortin leikkaamiseen, ei ole vaikeaa. Adapterin avulla voit käyttää microsimmiäsi normaalikortin tapaan muissa puhelimissa.

Äänestä

dna:lta saa tilattua microsimin prepaidille:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


plöröksi meni? kirjoitti:

Tietääkö kukaan tarjoaako mikään liittymätarjoaja micro sim kortteja prepaid liittymiin...
luottotiedois merkintä ja aika paskaa et en voi käyttää iphone sen takia ku en saa normaali liittymää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu