Tapavalittajat itkee syömätuesta,

saatava pois ja viljelijöille se mitä kuuluukin, persaukiset tapavalittajat jotka jaksavat ruikuttaa viikosta toiseen vaikka niitä ruokitaan tukijauhoilla niinkuin pikku-possuja voivat sitten kävellä sossun luukulle taas ruinaamaan pahaa oloaan
14201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

-

Äänestä

Paljonko sitten pitäis ottaa pois , et jussi olis tyytyväinen. Toisaalta harvinainen ja ihan hieno ele jussilta!

Äänestä
  • tuotantokustannukset pois viljelijöiltä. Valtio voisi maksaa ne.

    Äänestä

  • Miten niin harvinainen ele? Täälläkin on vähän väliä usea maajussi kommentoinut, että tuet byrokratioineen roskikseen ja jokainen saisi maksaa itse ruokansa.

    Äänestä

  • ????????????? kirjoitti:

    Miten niin harvinainen ele? Täälläkin on vähän väliä usea maajussi kommentoinut, että tuet byrokratioineen roskikseen ja jokainen saisi maksaa itse ruokansa.

    eikö aloituksessa noin sanottu ?

    Äänestä

  • Niinh. kirjoitti:

    eikö aloituksessa noin sanottu ?

    -

    Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

.....................

Äänestä

..............................

Äänestä

........................

Äänestä

..........................

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on.. kirjoitti:

saatava pois ja viljelijöille se mitä kuuluukin, persaukiset tapavalittajat jotka jaksavat ruikuttaa viikosta toiseen vaikka niitä ruokitaan tukijauhoilla niinkuin pikku-possuja voivat sitten kävellä sossun luukulle taas ruinaamaan pahaa oloaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu