Loppu-elämän piinako?

37%&54132

Kun olin peruskoulu ikänen minulla ei ollu kovin paljon kavereita joten olin kaveri siskojeni kanssa. Hypittiin tramboliinillä, rakennettiin majoja ja laulettiin. Ihmettelen vieläkin miten voi olla mahollista että vanhemmat alkoi sitten vahtia mua että mitä oikeen teen siskojen kanssa vaikka niille en oo mitään pahaa ja väärää tehnyt. Sitten en ymmärrä miten minusta on kehittynyt juoruja että oisin satuttanu minun siskoja jotenkin ja mua ollaan yritetty rangaista. Mun elämästä ollaan tehty ihan kamalaa ollaan rangaistu mua oikeen semmosesta mitä en ole tehnyt.

Joudunko elämään koko loppu-elämäni sen kanssa että minusta on ollut liikkeellä perättömiä juoruja? Mun maine on ollut nyt pilalla useamman vuoden, enkä saa mun mainetta itelleni takas vältämättä enää koskaan.

Mitä mustakin ollaan oikeen luultu ja miks en tiedä vieläkään kunnolla.

1

1068

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .... mahtava keino

      Olisi ensinnäkin mukava tietää ikäsi. Mutta neuvo nyt, vaikka olisitkin minkä ikäinen tahansa:

      Älä välitä pätkääkään ihmisten jutuista, tutustu ja ystävysty, sano suorat sanat ettet ole tehnyt mitään, ja ysitä vedota siskoilta apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      355
      4794
    2. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      3311
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      75
      2311
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      346
      1720
    5. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      183
      1690
    6. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      215
      1640
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      106
      1285
    8. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      76
      1280
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1177
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1142
    Aihe