till Sverige. Alla blir nöjda. Och samma på finska: Suomen myytävä Ahvenanmaa Ruotsille. Kaikki ovat tyytyväisiä.
Vastaukset 8
- k.p.s
ihan höpöjä haastelet
- ja rahoilla..
ostaa karjala takaisin vai mitä, kyllä olet viksu
- kuin murto-osan
Karjalan arvosta. Eli rahoilla saisi puolet Viipurista.
- lapmpenisu bates hti
kuin murto-osan kirjoitti:
Karjalan arvosta. Eli rahoilla saisi puolet Viipurista.
Niinkö luulet. Otahan selvää fennuli Karjalan tasavallan oikeasta arvosta.
- olevan, kun ei
lapmpenisu bates hti kirjoitti:
Niinkö luulet. Otahan selvää fennuli Karjalan tasavallan oikeasta arvosta.
edes Kekkonen saanut sitä takaisin. No joka tapauksessa arvokkaampi kuin muutama tuulen pieksemä luoto.
- Herbert Höpö
Muutamat tutkijat ovat viritelleet ajatusta Pohjoismaiden valtioliitosta, ajatus ei toki ole täysin uusi ja sitä jo selviteltiin sotavuosina. Kannatan ajatusta, ainakin Suomen ja Ruotsin osalta. Täyspohjola olisi jo varsin vahva euromaa. Ja mikä parasta, loppuisi se kalkatus pakkoruotsista. Haluaisinpa nähdä tämän palstan vakiohäirikköjen ilmeet.
- vahva kruunumaa?
Niin ja sitten islantilaisille, norjalaisille, ruotsalaisille ja tanskalaisille tulisi pakkosuomi, koska mehän olemme suurempi vähemmistö kuin pari prosenttia.
- OW k sebrs
Uusi Hansa liitto kuulostaa paremmalta ajatukselta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 58826
- 69812
- 59783
Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p264645- 44603
Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni25600Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!
Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid39501- 17482
En tiedä sinusta
Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?33466- 52459