Bin Laden sinä?

Ehkä opetat lapsesi maailmankuvan haluamallasi tavalla.
Kas lapsi oppii, juuri kuin sinä haluat. Kokee normisi oikeaksi. Haluaa olla sinä, jopa parempi.
Tajuatko mikä valta on käsissäsi?
No ei ehkä meidän iässämme, mutta lastemme iässä.
Kantsii funtsii...
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Koko Suomen itsenäisyyden ajan historiahan perustuu perimätietoon ja sotaproopagandaan. Todellisuus jotain muuta!

Äänestä

Eli oletko tehnyt itsesi näköisen vai huonomman itsestäsi?

Äänestä

ole meille jo myöhäistä
sinullekin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kednah kirjoitti:

Ehkä opetat lapsesi maailmankuvan haluamallasi tavalla.
Kas lapsi oppii, juuri kuin sinä haluat. Kokee normisi oikeaksi. Haluaa olla sinä, jopa parempi.
Tajuatko mikä valta on käsissäsi?
No ei ehkä meidän iässämme, mutta lastemme iässä.
Kantsii funtsii...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu