Olisiko kodinkoneista jätettävä

Olisiko selvempää myydä koneet hintaryhmittäin, ja valmistusmaan mukaan. On ihmisten pettämistä käyttää vanhoja laatumerkkejä markkinoinnissa, jotka eivät todellisuudessa ole valmistaneet koneita vuosikausiin. Suomessa valmistaa vain upo liesiä, ja mankeleita.
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin... tai sitten voit ottaa vaikka etukäteen selvää, missä kone on tehty. Ei sitten tarvii tulla pettyneenä marmattamaan keskustelupalstalle kun on ostanut Upo-brändillä halvan Italia-koneen tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


merkit pois kirjoitti:

Olisiko selvempää myydä koneet hintaryhmittäin, ja valmistusmaan mukaan. On ihmisten pettämistä käyttää vanhoja laatumerkkejä markkinoinnissa, jotka eivät todellisuudessa ole valmistaneet koneita vuosikausiin. Suomessa valmistaa vain upo liesiä, ja mankeleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu