onnellinen

olen että minulla on vielä äiti, jolle voin ruusuni ojentaa ja kiitokset kertoa.
Joskus olen ollut kaukana äitienpäivänä mutta
äitiäni en ole silloinkaan unohtanut.
Omat lapset ja lastenlapset ovat nyt kaukana
mutta ajatuksissa lähellä.
Monet äidit eivät saa läheisiään vieraiksi jostain syystä, joten muistakaa heitäkin.
HYVÄÄ ÄITIENPÄIVÄÄ JOKAISELLE ÄIDILLE!
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuohon onnitteluun on mukava yhtyä.

Hyvää äitienpäivää kaikille äideille sekä terveyttä ja elämäniloa kaikille isoäideille, jotka voivat iloita lapsenlapsistaan!

Äänestä
  • Oletpa sinä kultainen ,ajattelit meitä muitakin kuin omaa äitiä ja isoäitisi . Oikein hyvää Sunnuntaita ja kesäistä päivää.

    Äänestä

  • Isoäiti neljälle jo kirjoitti:

    Oletpa sinä kultainen ,ajattelit meitä muitakin kuin omaa äitiä ja isoäitisi . Oikein hyvää Sunnuntaita ja kesäistä päivää.

    Kiitos vain toivotuksistanne ja samaa toivotan toisille äideille.
    Tällä kertaa vuori tuli Muhamedin luo. Eli olimme tyttären perheessä yökylässä ,kun he ei voineet tulla meille.Paapomiset olivat hyvät ja eilen piti jo lastenlasten kortit ottaa vastaan,kun eivät ( 5v ja 7 v) millään enää jaksaneet oottaa tätä aamua.
    Heikki 7 oli tehnyt lahjaksi yöpöydälleni kiven josta saan katsoa tai näyttää millä tuulella herään ja olen sinä päivänä. Toisella puolella kiveä oli myrtsikkä naama ja toisella puolella nauravainen.
    Mieheni sanoi ,että siitäpä hänenkin passaa käydä katsomassa mitä on odoteettavissa sinä päivänä.
    Lajaksi mummu sai esim. Mölkky pelin jota pelatessa meni koko aamupäivä. Mukavaa oli.
    Oma äiti on hautuumaalla ,kuten monen teidänkin tuntuu olevan .Ajoimme pitkän matkan eilen viemään kukkia sinne. Tänään illalla vielä Eino Grönin äitienpäivä konserttiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


isoäiti kirjoitti:

olen että minulla on vielä äiti, jolle voin ruusuni ojentaa ja kiitokset kertoa.
Joskus olen ollut kaukana äitienpäivänä mutta
äitiäni en ole silloinkaan unohtanut.
Omat lapset ja lastenlapset ovat nyt kaukana
mutta ajatuksissa lähellä.
Monet äidit eivät saa läheisiään vieraiksi jostain syystä, joten muistakaa heitäkin.
HYVÄÄ ÄITIENPÄIVÄÄ JOKAISELLE ÄIDILLE!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu