Savikko on kysellyt viikolla autoja

Kannattaako mennä, ja tuleeko katetta ? Onko kellään tietoa ? Kenen paluukuormia ajavat ruotsista vai onko ehkä omat asiakkaat ?
82012
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Savikolta jospa se tietäs,en kyllä tiiä tietääkö sekään.Mutta vasta maanantaina niitä kysymyksiä.

Äänestä
  • isännät,ja kuljettajat tietää paremmin..Jos vai noihin laiva / baarijuttuihin on luottamista !

    Äänestä

roottin puolelta ! Siellä ne tietää.....

Äänestä
  • Ole ajanut kiloakaan Savikolle. On ehkä voinu käydä kääntymässä niiden tontilla.

    Äänestä

  • Tornip Driver kirjoitti:

    Ole ajanut kiloakaan Savikolle. On ehkä voinu käydä kääntymässä niiden tontilla.

    -koski, koskella, -koskelta !

    Äänestä

ne kait aijaa takasin ruotsista.Aijaa kaikki pohjoseen,muilla ei ole asiaa Närpiötä ylemmäs.

Äänestä

Lueppa konepörssi siellä on yhden liikennöitsijän kamppeet myytävänä, mahdollisesti ajoineen.

Äänestä

DSV:TÄ. Niin kysy itse suoraaa Dsv:ltä. Liian monta välikättä.Itse olen tuonut paljon Schenkerin paluita suomeen,huomattava ero hinnalla..Ei kannata missään nimessä lähteä mukaan hommaan mihin on sekaantunut liian monta välikättä.Dsv/Savikko/sitten vasta sinä, niin ja kuinka pitkään saat odotella omias..Ei.Ei

Scenkerin ja Dsv:n ero rahtihinnoitelussa.Jos olet vakio autona Scenkerillä niin vuoden hintaero on se että saat melkein uuden ärrä scanian alustan verrattuna Dsv taksoihin, Schnkerillä saa liikennöitsiät rahaa joka ikisestä paketista minkä saat lastaustiloihin. Ja onhan se selvä, että Savikko poimii ekaan mansikat kakun päältä, ja ne vaivaiset loput kolikot saa sinä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ulkomaanlupa on kirjoitti:

Kannattaako mennä, ja tuleeko katetta ? Onko kellään tietoa ? Kenen paluukuormia ajavat ruotsista vai onko ehkä omat asiakkaat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu