Hello!!!

Mäyräkoira643786592

Voisitteko kertoa kuinka paljon mäyräkoirat yleensä maksavat? Semmonen olisi joskus kiva ehkä hankkia. Haukkuuko ne paljon tai jtn?Minun kummitädillä on semmoinen pitkäkarvainen mäyräkoira,joka haukkuu yleensä kun se näkee pitkästä aikaa jonkun tutun esim. Minut 8).Mutta muutense on tosi kiltti ja sen kiltimpääeikä kivempaa vois olla! Vastatkaa PLIIDE ;D!

1

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hajustiina

      saattaa olla kirjava.... ehkä 800 - 1200 euroa. itse maksoin 850 euroa tosi hyvästä karkkarista vähän yli vuosi sitten - vanhemmat ihan valioita ja menestyneitä mutta hankin pienemmästä kennelistä ja ensimmäisestä pentueesta!
      Ja mäykyt haukkuu jos on tarve ja ärsytys... mutta eivät räksytä jos ne opetetaan!
      Mäykky on perhesitoutuvainen , uskollinen ja erittäin älykäs rotu... on vaikea kuvitella että joka helposti periksi antava alkaisi kasvattamaan mäykkyä - pari ensimmäistä vuotta voi olla haasteellisia mutta sen jälkeen aukeaa taivas eikä mikään eikä kukaan saa Sinua luopumaan mäykkyrodusta!
      Puhun seitsemän mäykkyä kokeneena ja aina rakastan niitä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5168
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2881
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2584
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1942
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1779
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1772
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1647
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1388
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe