Hello!!!

Mäyräkoira643786592

Voisitteko kertoa kuinka paljon mäyräkoirat yleensä maksavat? Semmonen olisi joskus kiva ehkä hankkia. Haukkuuko ne paljon tai jtn?Minun kummitädillä on semmoinen pitkäkarvainen mäyräkoira,joka haukkuu yleensä kun se näkee pitkästä aikaa jonkun tutun esim. Minut 8).Mutta muutense on tosi kiltti ja sen kiltimpääeikä kivempaa vois olla! Vastatkaa PLIIDE ;D!

1

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hajustiina

      saattaa olla kirjava.... ehkä 800 - 1200 euroa. itse maksoin 850 euroa tosi hyvästä karkkarista vähän yli vuosi sitten - vanhemmat ihan valioita ja menestyneitä mutta hankin pienemmästä kennelistä ja ensimmäisestä pentueesta!
      Ja mäykyt haukkuu jos on tarve ja ärsytys... mutta eivät räksytä jos ne opetetaan!
      Mäykky on perhesitoutuvainen , uskollinen ja erittäin älykäs rotu... on vaikea kuvitella että joka helposti periksi antava alkaisi kasvattamaan mäykkyä - pari ensimmäistä vuotta voi olla haasteellisia mutta sen jälkeen aukeaa taivas eikä mikään eikä kukaan saa Sinua luopumaan mäykkyrodusta!
      Puhun seitsemän mäykkyä kokeneena ja aina rakastan niitä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2281
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      22
      1925
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      248
      1454
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      58
      1375
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1145
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1044
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      23
      1030
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1010
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      96
      939
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      65
      932
    Aihe