Käsinoja kuskin ja vänkärin välistä irosi. Onko kenelläkään tietoa,miten sen saa takaisin paikoilleen. Sormin tunnustelemalla tuntuisi, että siinä on joku hahlo, johon tuki laitetaan. Missä asennossa sitä olisi paras kokeilla, vai onko penkissa mutteri kiinnitys? Onko kellään kokemusta ?
Kyynärtuki/ Käsinoja irtosi...
6
790
Vastaukset
- zmoi
oliko se sellainen kuskinpenkissä kiinni oleva kuskille tarkoitettu kyynärnoja?
Jos oli, miksi makasit sen päällä taas..... zafiraan pääsen kuskinpukille ilmankin.
Käytä korjaamolla, ja osta uusi penkki. Gratulerar. - r
Multakin irtosi kyynärnoja. Pitää pakkasten lauhduttua keväämmällä ottaa se penkin takana oleva muovinen kansi pois ja kokeilla, jos sitä kautta saisi korjattua.
- Zafira DTi
Todennäköisesti sieltä on murtunut muoviset kiinnikkeet. Ei oikein pysty korjaamaan kokemusta on.
- r
Eipä ole muovisia kiinnikkeitä. Siellä oli kolme kuusiokolomutteria, joista oli vaan 1 enää paikallaan. Eli pari sopivaa mutteria paikalleen ja nythän se kyynärnoja pelaa taas kuin uusi. Kannatti siis katsoa ja korjata.
- sun syytä
laihduttaa....
- ndndg
Laihduttaa ja laihduttaa: repsikan paikalle istuvat vieraat siitä pungertavat, kun silmä välttää.
Mitenhän ton penkin selkänojan saa nätisti auki. Ettei tee 100 e vahinkoa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759542Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.317523Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va826355SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1836010Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445029HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821399