kk tarjous - vkon hinnalla Madeiralle!

jake12345

Tämän aamun DN:ssä on ilmoitus kuukaudesta madeiralla. 7.1.-4.2. Terrace Mar -hotellissa. Hinta 8.900 matka, tranfer ja 27 yötä hotelissa. Eli nyt siellä saa neljä viikkoa yhden hinnalla. Todella houkuttelevaa.
...ainakin niille, jotka ovat vahvasti Madeiraan hurahtaneet tai muuten koukkuun jääneitä.
Ja tiedoksi niille, joita paikka kiehtoo, mutt on kokematta vielä jäänyt.
Siellä on paljon muutakin nähtävää kuin ne vesikourujen reunat, joita levadoiksi kutsuvat.
Sympaatinen kokemus meille kaikille yhdeksälle, yhden synttäreille osallistuneelle matkailijalle.

Olimme syksyllä tuossa hotellissa sukulaistemme kanssa vkon verran. Ja siitä kokemuksesta paikkaa voimme suositella. Sinainti on meidän mielestämme hyvä. Rauhallisen kadun varrella eikä liikenne häirinnyt, vaikka jopa matkan järjestäjien esityksessä niin taidetaan mainita.

Aamupala oli hyviä ja riittäviä, jopa niille saksalaisille (?) turisteille, jotka ottivat eväät mukaansa päiväretkilleen... Naapurirakennuksessa on kelpo ravintola iltaruokailuun monien muiden paikkakunnan ravitsemusliikkeiden lisäksi.
Kävely- tai bussimatka 'kylän' keskustaan lie noin pari kilometriä, jonka rapakuntoinen minäkin jaksoin hyvin kävellä useampanakin päivänä. Jonain päivänä toki kokeilimme mennessä bussiakin - ehkä 10 min keskustaan.

3

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei halpa

      Monelle tuo 8900€ on? Eihän se mikään halpa ole, AMllä TMssä 2vkoa alle 2t€/2 hlö ( 1vko -600€, eli 4 vkoa olisi alle 4t€)
      Mikä on DN?

      • Ilmeisesti on kysymys 8900 kruunusta eli noin 950 eurosta, mikä sopii viikon hinnaksi huippusesonkina 4-5 tähden hotellissa. Kirjoittaja mainitsee, että DN:ssä olleen ilmoituksen mukaan saa neljä viikkoa yhden hinnalla. DN on Dagens Nyheter.


      • svedu24
        masseur kirjoitti:

        Ilmeisesti on kysymys 8900 kruunusta eli noin 950 eurosta, mikä sopii viikon hinnaksi huippusesonkina 4-5 tähden hotellissa. Kirjoittaja mainitsee, että DN:ssä olleen ilmoituksen mukaan saa neljä viikkoa yhden hinnalla. DN on Dagens Nyheter.

        Ja sitten mp lennot tukholmaan jne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2254
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1008
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      962
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      863
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      121
      842
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe