Luin näitä kirjoituksia.Ensin ajattelin että en kirjoita ajatuksiani mutta toisin kävi.Belgit ovat luonteeltaan aivan mahtavia.Ne kokeilevat kuinka pitkä pinna sinulla on.Ja todella tietävät mikä on viimeinen naru.Olen siis viimeisen päälle koira tai belgi ihminen ja ylpeä maine coon kissan omistaja.Pentujen koulutus kentillä en halua yleistää.Jos penun omistaja että hän on saanut pennun oppimaan esim.luokse tulon jollain muulla tavalla kuin ohjaja niin pennun omistaja tyrmätään.Tämä on on minun kokemus.Minun asenne on kriittinen.Belgi on rotuna niin mhtava minulla ei sanat riitä.Belgi tarvitsee johtajan.Kun belkkari tietää että sinä olet lauman numero 1. koira on tyytyväinen.Koiran koulutus kentällä muista SINÄ tiedät oman koirasi käyttäytymis mallin.Muista kysyä ja vaadi vastauksia jos kouluttajalta pinna kiristyy olet oikeilla jäljillä.Minulla on ollut aivan ihania belgejä.Minun sydän on myyty belgeille.
Vastaukset 4
- knops
kirjoitus. Pidä tuo linja. Minullakin ensimmäinen belggari ja tykkään kovasti luonteesta. Aiemmat koirat olleet sakuja.
- Eli.l
Mullon kotona just kaksi belgii.
oliko muuten koirasi Mali vai joku muu mulla on siis kaksi malikkaa uroksii molemmat ja veljeksiä.
- fargo
Mulla on 3 tervua. Yksi jo edesmennyt. Vanhin narttu täytti keväällä 13 v ja on edelleen hyvässä kunnossa. Uros on 6 v ja nuorin narttu 2.5 v. Kaikki terveitä . Lonkat A,kyynärät ja silmät terveet. Belgi on mahtava harrastuskoira ja lenkkikaveri.
- LateZ201
Meillä 2 belgia ja 3 maine coonia! voin suositella molempia =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201508
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2021000Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.145588Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.221501- 187499
- 25444
- 182433
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut10432Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393- 38388