Hei! Rakkauteen kortteja tahtoisin. Kauanko vielä yksikseen tepastelen? Minulla on ruskeat hiukset ja vuosia jo joitain takana taitaa olla. Kiitos! :)
smile4u
kirpunkynsi
3277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Katsoin sinullekin jo tässä yks päivä, mut elisan nettiyhteys takkuaa urakalla!
Mennyt:
Oot joku aika sitte tehny jonkun ratkasun, joka ei anna sulle rauhaa. Liittyy rahasopimuksiin, jossa sulle on tarjottu uutta mahdollisuutta ja oot ollu tyytyväinen kun tiedät ansainneesi sen täysin!
Nykytilanne:
Et mahda sille mitään, että ero tuottaa sinulle niin suurta onnea ettet tiedä, minkä valinnan nyt tekisit! Tilanne on haastava ja siihen liittyy petollinen vaalea nainen.
Tulee:
Tilanne on pikkusen eläväinen herttakunkun kanssa ja virkamies jotenkin estää tulevaisuuden suunnitelmat. Joudut miettimään pikkusen uudestaan sitä, yritetäänkö sua johtaa harhaan.
Joku ehdotus sulle tehdään kyllä tulevaisuuden suunnitelmiisi liittyen ja se tulee sulle puun takaa täysin! Riemusi on rajaton. Aurinko paistaa, tarmoa ja toivoa riittää.
Iso muutos on asioissasi tulossa selkään puukotuksen muodossa. Se koettelee sinua todella ja kohtaloksesi koituu saada tietää jossain tilaisuudessa jotain, mikä kuitenkin palauttaa rauhan telluksesi päälle.
Silti se samalla muokkaa sinua ja käyt läpi aika vaikeata aikaa. Uskosi siihen, että tasapainoa ikinä löydät johtuu kovasta kilpailusta ympärilläsi.
Vääjäämättä eteesi tulee rakkaudessa tilanne, jossa alat kasata hartioillesi sellaista mitä et välittävänä ja huolehtivana ihmisenä saisi. Tumma nuori mies nelistää paikalle ja auttaa sinut epäonnesi yli.
Olet hyvilläsi siitä että selätät epäonnesi ja tiedät sen, että onnesi avaimet on ihan omissa käsissäsi. Murehdit ja stressaat vielä jatkossakin, et sinä sille mitään voi.
Hyvän ystäväsi kanssa raju riita, vissiin työpaikalla, koska osaat siihen varautua. Ristiverinen, mutta petollinen vanhempi mies, sinulle läheiseksi käynyt.
Ylläreitä pukkaa urakalla ja paljastuksia. Kotiasioissa tasapaino ahdistavista uutisista huolimatta.
Joudut pikkusen haastavaan tilanteeseen kun et millään hyväksu vaaleahkon naisen juttuja, jotka kysyy silkkaa sisua sinulta ja itekses mietit oikein miettimästä päästyäsikin miten saat raha-asiat järjestymään ja kotisi oikeinpäin. Enempää en pysty kertomaan. Ei oo enää kortteja ;)
Huomenta!
Nyt en kyllä saanut tästä tulkinnastasi kiinni oikein mistään kohtaa. :-/
Menneessä ei ole tarjottu, enkä ole tehnyt, mitään raha- enkä muitakaan sopimuksia, jotka tuntisin ansainneeni.
Tällä hetkellä minulla ei ole mitään valittavaa, vain jokapäiväistä normaalia töihin ja takaisin puurtamista. Erostakin on jo yli neljä vuotta, joten sekään ei vaikuta millään lailla enää.
Tulevasta tietysti en tiedä. Elämäni on vallan tasaista. Herttakunkkuakaan en tiedä olevan olemassa, joten kaukana tulevassa varmaan sitten on tuo puuntakaa-tilanne. Raha-asiat on onneksi kunnossa, toivottavasti tulevassakin. Ainoa, mitä elämästäni puuttuu on kumppani ja sitäkään ei taida siis olla tulossa.
Kiitos, kun nostit kortteja. :) Kommentoin tuota tulevaa myöhemmin, mikäli jotain ilmenee.
Ei mitään lisättävää katsantoosi, en löydä korteista edelleenkään yhtymäkohtia elämääni.