katkeruus

mamikolmelle

Aiheesta katkeruus ei taida ollakaan paljon puhuttu tällä palstalla. Minkälaisia ajatuksia teillä on aiheesta liittyen onnettomuuteen, jonka olette kokenut? Kyllä minua joskus harmittaa, kun ajattelee, että ilman eräiden ihmisten ajattelemattomuutta ja leikkaavien lääkäreiden tumpelointia käteeni ei nytkään sattuisi kirjoittaessani tätä viestiä.

Miten olette ajatelleet asian omalla kohdallanne?

4

973

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On sattunut

      En pystynyt moneen vuoteen edes kirjoittamaan nimikirjoitustani kunnolla, en kuorimaan perunoita yms.

      Muuttui koko elämäni.
      Ai että miten nyt?

      Tulikin toisenlainen, parempi elämä.

      Ota asiallisesti.
      Lopeta märehtiminen (eihän se auta mitään), anna niille anteeksi, jotka aiheuttivat sinulle kaiken , ota uusi suunta ja uudet mietteet.

      Kyllä se siitä!

      • mamikolmelle

        Kiitos kannustavasta viestistäsi. Voitko kertoa, että minkälainen onnettomuus sinulle on tapahtunut? Onko sinulla vielä tällä hetkellä joitakin onnettomuudesta johtuvia rajoitteita?


    • Viiscm.

      Itse olen opetellut kolmesti kävelemään.
      Linkkasin (toinen jalka oli 5 senttiä pitempi) yli 20 vuotta ihan vain sen takia, kun minua makuutettiin autokolarin jälkeen kolme kuukautta, ja sinä aikana pääsi kasvamaan mojovat luupiikit jotka tekivät liikunta rajotteisen minusta.
      Taistelin ja en lyönyt päätäni seinään, vaan kuljin sillä mitä oli niin kauan kunnes kipu kaatoi minut takaisin leikkauspöydälle. Tänään on kaikki hyvin ja opin olemaan nyt hetkessä. Turha on jäädä katkeraksi, koska siinä vain pilaa omaa elämäänsä.

      • mamikolmelle

        Miten autokolari tapahtui? Kiitos ajattelemista herättävästä viestistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      4
      3713
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3619
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3360
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3332
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2186
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1768
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      33
      1524
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      91
      1403
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe