Handanin digiboxi sekoittaa tv:n

Finluxin uusi 37" tv ohjautuu digiboxin kaukosäätimellä silloin kun ei pitäisi. Esim. tallennuksia selatessa heittää tv:n PC -tilaan ja välillä menu -valikon ruudulle. Kummassa laitteessa on nyt ongelma?
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai tuossa ole sen kummempaa kuin kaukosäädinkonflikti. Noita toisinaan esiintyy. Koita laittaa laitteen niin erilleen, että voit suunnata säätimen vain toiseen laitteeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hemuliko kirjoitti:

Finluxin uusi 37" tv ohjautuu digiboxin kaukosäätimellä silloin kun ei pitäisi. Esim. tallennuksia selatessa heittää tv:n PC -tilaan ja välillä menu -valikon ruudulle. Kummassa laitteessa on nyt ongelma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu