Pysäköinti maksulliseksi keskustassa

Lehdessä oli tänään että kaikki keskusta-alueella olevat pysäköintipaikat muuttuvat maksullisiksi parin vuoden sisällä. Taitaa käydä niin että keskusta hiljenee lopullisesti ja kaikki kaupat joko lopettavat tai siirtyvät Tiiriöön.
5223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin siinä käy, sitä saa mitä tilaa...

Äänestä

Nyt jos koskaan on tilaisuus maksattaa jäähalliyhtiölle lahjoitettuja veroeuroja niillä, jotka tästä typerästä huvista nauttivat, siis parkkimaksu kaikille niille jotka pysäköivät pelipäivinä 100 metrin säteelle tai p-paikoille. Vaikka vaan 5€/peli. Kyllä näiltä "jääkiekkohölmöiltä" tämä raha irtoaa kevyesti, kunhan vaan pääsee juottolaan ja huutamaan hurraata???

Äänestä

Parkkitalot saavat seistä tyhjillään kun ihmiset käyvät Tiiriössä kaupassa. Tällä hetkellä tulee vielä keskustassa käytyä mutta jatkossa en sinne mene jos ei ole maksuttomia parkkipaikkoja tarjolla.

Äänestä

johan se on

Äänestä

Tämähän on ollut selvää jo pitkään.
Tuo valvonta pitää vain vielä ulkoistaa tulospalkkauspohjaiselle virmalle, niin alkaa keskusta tyhjenemään kunnolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oy Ab kirjoitti:

Lehdessä oli tänään että kaikki keskusta-alueella olevat pysäköintipaikat muuttuvat maksullisiksi parin vuoden sisällä. Taitaa käydä niin että keskusta hiljenee lopullisesti ja kaikki kaupat joko lopettavat tai siirtyvät Tiiriöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu