Jutun aihetta!!!

Kävin heinäkuussa Pietarissa 4 pvn ajan hotelli moskovassa. Ajattelin, että jos lähtis joulukuus taasen samaan hotelliin.
Heinäkuussa hotelli moskova oli lämmin kuin sauna. Ettei nyt talvella ole sitten kuin jääkaappi tms.?????.
Onhan niitä muitakin hotelleja!!!

10

930

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hotelli

      Mene mielummin vaikka Nevskillä olevaan Euvropeiskajaan, siinä on tyyliä, "Aatu Heinonenkin" oli painattanut kutsukortit LENINGRADIN VALLOITUKSEN kunniaksi sinne. Ehkä se ei ole ihan edullisimpia "matkailukoteja", olen ollut kerran siinä mökissä, TYYLIÄ OLI !!!!!

      • 88

        se hotelli oli astoria


    • vihje parempaan nukk

      Googleta: GRAND HOTEL EUROPE, hieman esimakua Pietarin matkustajakodeista.

      • M otel

        Mene M otellliin on siinä Gostinyi Dvorin Садовая ул., 22, vieressä ja eikä ole kalliskaan kun sijainti ihan keskustasa. Hyvä aamiainen ja huoneet hiljaisia ja siistejä ja autollekin löytyy parkki..
        http://mhotelspb.ru


    • gfhdsgdfdgsd

      Ei muutakun hotelli Astoriaan niin ei pitäis olla tasossa valittamissa. Hinnassa meinaan ei ainakaan ole, 800€/yö taitaa selvitä halvimmillaan.
      Mut jööh, St. Petersburg Hotel (ex-Leningrad) ois ainakin halpa. En sitten tasosta tiedä, löytyy meinaan myös remontoimattomia ** luokan huoneita. Silti ois näköalaa Nevalle ja sijainti Auroran vieressä ja kivenheiton päässä Pietari-Paavaliltakin.

      Moskovahotelli on jotenkin "junttimainen" paikka kyl omaan makuuni, tuntuis olevan asian laita vähän siten, että se on oikein suomalaisuuden kehto siellä.

      Hotelliongelmaa ei tosin itellä ole kun on ihan asunto Pietarissa.

      • finnka

        jotka haluavat asua hotellissa ja vertailla niitä
        kellä aipodit kellä kengät tai käsilaukut, meikä vaan nukkuu
        ja käy suihkus
        aamupalakaan ei ole tärkeä muualla kuin suåmes, muualla
        sitä saa ja tosi hyvää heti kulman takana keskustassa
        asuntoja on myös mutta tahtovat olla aina vuokralla
        silloin kun itsekin olen menossa
        no ei auta, edullinen hotelli alle


    • Olen mie -30 asteen pakkases teltas nukkunut, siis sissikomppanias aikoinaan!!. En rupee maxamaan liikaa hotellimajoituxesta, vaik laatu kelpaakin. Sain hyvää tietoa ja sitä löytää jaksaessaan etsiä!!!. Spasipa.

      Autoilu Pietariin ei kiinnosta. Juna ja hotelli kuuluessaan samaan matkaan kiinnostaa, vieläpä sil uudel junal!!!. Laivakin mielenkiintoinen ratkaisu. Lentäminen viel katsomatta. Aeroflotit meinaan tipahdella;-)

      Selvityxet jatkuvat

    • mee thaimaahan

      Minä otin eukon Pietarista jonka kanssa käyn siellä vai pari kertaa vuodessa. Itsekin munanlutkuttaja pitää kaupunkia paskana "kauniista ulkokuvasta! huolimatta.

      • Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??


      • koksi difth pen rus
        kosser kirjoitti:

        Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??

        Tiedänhän minä näistä ryssistä. Pillua antavat niin paljon kuin kestää jotta pääsis parempiin oloihin. Venäläiset naiset on kaikki huoria mutta senpä kyllä tiesinkin jo. Ei tässä mitään muuta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      85
      2182
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      63
      771
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      767
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      20
      676
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      505
      668
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      610
    8. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      550
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      541
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      535
    Aihe