Jutun aihetta!!!

Kävin heinäkuussa Pietarissa 4 pvn ajan hotelli moskovassa. Ajattelin, että jos lähtis joulukuus taasen samaan hotelliin.
Heinäkuussa hotelli moskova oli lämmin kuin sauna. Ettei nyt talvella ole sitten kuin jääkaappi tms.?????.
Onhan niitä muitakin hotelleja!!!

10

930

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hotelli

      Mene mielummin vaikka Nevskillä olevaan Euvropeiskajaan, siinä on tyyliä, "Aatu Heinonenkin" oli painattanut kutsukortit LENINGRADIN VALLOITUKSEN kunniaksi sinne. Ehkä se ei ole ihan edullisimpia "matkailukoteja", olen ollut kerran siinä mökissä, TYYLIÄ OLI !!!!!

      • 88

        se hotelli oli astoria


    • vihje parempaan nukk

      Googleta: GRAND HOTEL EUROPE, hieman esimakua Pietarin matkustajakodeista.

      • M otel

        Mene M otellliin on siinä Gostinyi Dvorin Садовая ул., 22, vieressä ja eikä ole kalliskaan kun sijainti ihan keskustasa. Hyvä aamiainen ja huoneet hiljaisia ja siistejä ja autollekin löytyy parkki..
        http://mhotelspb.ru


    • gfhdsgdfdgsd

      Ei muutakun hotelli Astoriaan niin ei pitäis olla tasossa valittamissa. Hinnassa meinaan ei ainakaan ole, 800€/yö taitaa selvitä halvimmillaan.
      Mut jööh, St. Petersburg Hotel (ex-Leningrad) ois ainakin halpa. En sitten tasosta tiedä, löytyy meinaan myös remontoimattomia ** luokan huoneita. Silti ois näköalaa Nevalle ja sijainti Auroran vieressä ja kivenheiton päässä Pietari-Paavaliltakin.

      Moskovahotelli on jotenkin "junttimainen" paikka kyl omaan makuuni, tuntuis olevan asian laita vähän siten, että se on oikein suomalaisuuden kehto siellä.

      Hotelliongelmaa ei tosin itellä ole kun on ihan asunto Pietarissa.

      • finnka

        jotka haluavat asua hotellissa ja vertailla niitä
        kellä aipodit kellä kengät tai käsilaukut, meikä vaan nukkuu
        ja käy suihkus
        aamupalakaan ei ole tärkeä muualla kuin suåmes, muualla
        sitä saa ja tosi hyvää heti kulman takana keskustassa
        asuntoja on myös mutta tahtovat olla aina vuokralla
        silloin kun itsekin olen menossa
        no ei auta, edullinen hotelli alle


    • Olen mie -30 asteen pakkases teltas nukkunut, siis sissikomppanias aikoinaan!!. En rupee maxamaan liikaa hotellimajoituxesta, vaik laatu kelpaakin. Sain hyvää tietoa ja sitä löytää jaksaessaan etsiä!!!. Spasipa.

      Autoilu Pietariin ei kiinnosta. Juna ja hotelli kuuluessaan samaan matkaan kiinnostaa, vieläpä sil uudel junal!!!. Laivakin mielenkiintoinen ratkaisu. Lentäminen viel katsomatta. Aeroflotit meinaan tipahdella;-)

      Selvityxet jatkuvat

    • mee thaimaahan

      Minä otin eukon Pietarista jonka kanssa käyn siellä vai pari kertaa vuodessa. Itsekin munanlutkuttaja pitää kaupunkia paskana "kauniista ulkokuvasta! huolimatta.

      • Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??


      • koksi difth pen rus
        kosser kirjoitti:

        Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??

        Tiedänhän minä näistä ryssistä. Pillua antavat niin paljon kuin kestää jotta pääsis parempiin oloihin. Venäläiset naiset on kaikki huoria mutta senpä kyllä tiesinkin jo. Ei tässä mitään muuta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      48
      1032
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      959
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      841
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      759
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      727
    6. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      621
    7. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      203
      618
    8. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      102
      604
    9. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      188
      572
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      538
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      257
      468
    12. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      65
      451
    13. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      85
      438
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      36
      408
    15. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      403
    16. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      142
      376
    17. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      43
      372
    18. 27
      366
    19. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      358
    20. Miten viikonloppu meni

      Mielestäsi? Tapasitko kaivatun? Jos, etenivätkö asiat?
      Ikävä
      29
      348
    Aihe