Jutun aihetta!!!

Kävin heinäkuussa Pietarissa 4 pvn ajan hotelli moskovassa. Ajattelin, että jos lähtis joulukuus taasen samaan hotelliin.
Heinäkuussa hotelli moskova oli lämmin kuin sauna. Ettei nyt talvella ole sitten kuin jääkaappi tms.?????.
Onhan niitä muitakin hotelleja!!!

10

930

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hotelli

      Mene mielummin vaikka Nevskillä olevaan Euvropeiskajaan, siinä on tyyliä, "Aatu Heinonenkin" oli painattanut kutsukortit LENINGRADIN VALLOITUKSEN kunniaksi sinne. Ehkä se ei ole ihan edullisimpia "matkailukoteja", olen ollut kerran siinä mökissä, TYYLIÄ OLI !!!!!

      • 88

        se hotelli oli astoria


    • vihje parempaan nukk

      Googleta: GRAND HOTEL EUROPE, hieman esimakua Pietarin matkustajakodeista.

      • M otel

        Mene M otellliin on siinä Gostinyi Dvorin Садовая ул., 22, vieressä ja eikä ole kalliskaan kun sijainti ihan keskustasa. Hyvä aamiainen ja huoneet hiljaisia ja siistejä ja autollekin löytyy parkki..
        http://mhotelspb.ru


    • gfhdsgdfdgsd

      Ei muutakun hotelli Astoriaan niin ei pitäis olla tasossa valittamissa. Hinnassa meinaan ei ainakaan ole, 800€/yö taitaa selvitä halvimmillaan.
      Mut jööh, St. Petersburg Hotel (ex-Leningrad) ois ainakin halpa. En sitten tasosta tiedä, löytyy meinaan myös remontoimattomia ** luokan huoneita. Silti ois näköalaa Nevalle ja sijainti Auroran vieressä ja kivenheiton päässä Pietari-Paavaliltakin.

      Moskovahotelli on jotenkin "junttimainen" paikka kyl omaan makuuni, tuntuis olevan asian laita vähän siten, että se on oikein suomalaisuuden kehto siellä.

      Hotelliongelmaa ei tosin itellä ole kun on ihan asunto Pietarissa.

      • finnka

        jotka haluavat asua hotellissa ja vertailla niitä
        kellä aipodit kellä kengät tai käsilaukut, meikä vaan nukkuu
        ja käy suihkus
        aamupalakaan ei ole tärkeä muualla kuin suåmes, muualla
        sitä saa ja tosi hyvää heti kulman takana keskustassa
        asuntoja on myös mutta tahtovat olla aina vuokralla
        silloin kun itsekin olen menossa
        no ei auta, edullinen hotelli alle


    • Olen mie -30 asteen pakkases teltas nukkunut, siis sissikomppanias aikoinaan!!. En rupee maxamaan liikaa hotellimajoituxesta, vaik laatu kelpaakin. Sain hyvää tietoa ja sitä löytää jaksaessaan etsiä!!!. Spasipa.

      Autoilu Pietariin ei kiinnosta. Juna ja hotelli kuuluessaan samaan matkaan kiinnostaa, vieläpä sil uudel junal!!!. Laivakin mielenkiintoinen ratkaisu. Lentäminen viel katsomatta. Aeroflotit meinaan tipahdella;-)

      Selvityxet jatkuvat

    • mee thaimaahan

      Minä otin eukon Pietarista jonka kanssa käyn siellä vai pari kertaa vuodessa. Itsekin munanlutkuttaja pitää kaupunkia paskana "kauniista ulkokuvasta! huolimatta.

      • Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??


      • koksi difth pen rus
        kosser kirjoitti:

        Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??

        Tiedänhän minä näistä ryssistä. Pillua antavat niin paljon kuin kestää jotta pääsis parempiin oloihin. Venäläiset naiset on kaikki huoria mutta senpä kyllä tiesinkin jo. Ei tässä mitään muuta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      176
      1767
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      347
      1318
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      67
      1217
    4. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      240
      990
    5. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      46
      940
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      58
      859
    7. 69
      798
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      39
      754
    9. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      684
    10. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      79
      660
    Aihe