Jutun aihetta!!!

Kävin heinäkuussa Pietarissa 4 pvn ajan hotelli moskovassa. Ajattelin, että jos lähtis joulukuus taasen samaan hotelliin.
Heinäkuussa hotelli moskova oli lämmin kuin sauna. Ettei nyt talvella ole sitten kuin jääkaappi tms.?????.
Onhan niitä muitakin hotelleja!!!

10

930

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hotelli

      Mene mielummin vaikka Nevskillä olevaan Euvropeiskajaan, siinä on tyyliä, "Aatu Heinonenkin" oli painattanut kutsukortit LENINGRADIN VALLOITUKSEN kunniaksi sinne. Ehkä se ei ole ihan edullisimpia "matkailukoteja", olen ollut kerran siinä mökissä, TYYLIÄ OLI !!!!!

      • 88

        se hotelli oli astoria


    • vihje parempaan nukk

      Googleta: GRAND HOTEL EUROPE, hieman esimakua Pietarin matkustajakodeista.

      • M otel

        Mene M otellliin on siinä Gostinyi Dvorin Садовая ул., 22, vieressä ja eikä ole kalliskaan kun sijainti ihan keskustasa. Hyvä aamiainen ja huoneet hiljaisia ja siistejä ja autollekin löytyy parkki..
        http://mhotelspb.ru


    • gfhdsgdfdgsd

      Ei muutakun hotelli Astoriaan niin ei pitäis olla tasossa valittamissa. Hinnassa meinaan ei ainakaan ole, 800€/yö taitaa selvitä halvimmillaan.
      Mut jööh, St. Petersburg Hotel (ex-Leningrad) ois ainakin halpa. En sitten tasosta tiedä, löytyy meinaan myös remontoimattomia ** luokan huoneita. Silti ois näköalaa Nevalle ja sijainti Auroran vieressä ja kivenheiton päässä Pietari-Paavaliltakin.

      Moskovahotelli on jotenkin "junttimainen" paikka kyl omaan makuuni, tuntuis olevan asian laita vähän siten, että se on oikein suomalaisuuden kehto siellä.

      Hotelliongelmaa ei tosin itellä ole kun on ihan asunto Pietarissa.

      • finnka

        jotka haluavat asua hotellissa ja vertailla niitä
        kellä aipodit kellä kengät tai käsilaukut, meikä vaan nukkuu
        ja käy suihkus
        aamupalakaan ei ole tärkeä muualla kuin suåmes, muualla
        sitä saa ja tosi hyvää heti kulman takana keskustassa
        asuntoja on myös mutta tahtovat olla aina vuokralla
        silloin kun itsekin olen menossa
        no ei auta, edullinen hotelli alle


    • Olen mie -30 asteen pakkases teltas nukkunut, siis sissikomppanias aikoinaan!!. En rupee maxamaan liikaa hotellimajoituxesta, vaik laatu kelpaakin. Sain hyvää tietoa ja sitä löytää jaksaessaan etsiä!!!. Spasipa.

      Autoilu Pietariin ei kiinnosta. Juna ja hotelli kuuluessaan samaan matkaan kiinnostaa, vieläpä sil uudel junal!!!. Laivakin mielenkiintoinen ratkaisu. Lentäminen viel katsomatta. Aeroflotit meinaan tipahdella;-)

      Selvityxet jatkuvat

    • mee thaimaahan

      Minä otin eukon Pietarista jonka kanssa käyn siellä vai pari kertaa vuodessa. Itsekin munanlutkuttaja pitää kaupunkia paskana "kauniista ulkokuvasta! huolimatta.

      • Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??


      • koksi difth pen rus
        kosser kirjoitti:

        Thaimaa o tuttu 3 käyntikerrasta, kuukausimäärältään 4 kk. Aivan nastaa siel, mutta myös tavallaan ärsyttävää!!.
        Venäjä on täl hetkel exoottisempi paikka. Mul o matkaa venäjän rajalle 50 km, mut 100 km lähimmäl venäjän kylän tekeleelle. Olen suorittanut 4 nopeata muutaman pvn reissua eri paikkakunnille.
        Vastaa mul ja anna privaatti sp-osoite niin kysyn ns. asiaan kuuluvia, koska sinä tiedät tietyistä kuvioista;-)

        Kak??

        Tiedänhän minä näistä ryssistä. Pillua antavat niin paljon kuin kestää jotta pääsis parempiin oloihin. Venäläiset naiset on kaikki huoria mutta senpä kyllä tiesinkin jo. Ei tässä mitään muuta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      304
      1321
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1097
    3. 64
      897
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      891
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      429
      773
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      649
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      615
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      79
      593
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      459
      588
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    Aihe