me voitetaan kaikki tämän kauden kisat, ellei Monacossa satu jotain kolaria tai vastaavaa. Mclaren on huonompi mitä meidän kakkostiimimme Sauber. Meidän Schumi on kaikkienaikojen paras kuski, jopa minardilla se voittaisi Kimin joka kisassa.
Ei ole yksitoikkoisia nämä kilpailut, meidän pojat on vaan niin hyviä ja Ferrari vuoden edellä, muitten kotteroita.
Ei ole yksitoikkoisia nämä kilpailut, meidän pojat on vaan niin hyviä ja Ferrari vuoden edellä, muitten kotteroita.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Heh heh... onhan se helppo valita tiimi joka pärjää.. kui kauan olet muka ollu ferrarin kannalla? Sen jälkeenkö ku Mika lähti pois kuvioista? Ihan selkeesti paistaa läpi et sitä aina kannatat mikä pärjää.. Jos Ferrari lopahtaa enskaudella niin kannatatko edelleen sitä??? Kysyn vaan!!!
En valitse tiimejä, en ole ferrarin kannattaja, kannatin aikoinaan Häkkistä ja nyt Räikköstä. Olenhan Suomalainen.
MUTTA, 5 pistettä 5 kisaa, Mclaren ja mikä budjetti niillä onkaan, aika erikoisen huono auto niillä on?
Ja onko tälläinen tilanne hyvä, että yksi talli voittaa kaikki kisat? Oli se sitten mikä tahansa ja kuskina kukatahansa suuriylijumala suumahher.
Loppujen lopuksi, kannatti mitä tallia tai kuskia tahansa, se ei mun maailmaa miksikään muuta.
JODY SCHEKTER S.1950 < MAAILMANMESTARI 1979
NIKI LAUDA S.1949. MAAILMANMESTARI 1977.1984
GILES VILLENEUVE 1950 - 1982. KUOLI NUORENA
ALAIN PROST S 1955
NIGEL MANSELL 1953
JEAN ALESI.VAI KOSKA SE LAUDA OLIKAAN MAAILMANMESTARI SILLOIN KUN NÄÄ AIJÄT AJOI F YKKÖSISSÄKIN OLI SITÄ HOHTOA. SCHUMACHERIA EI VOI VERRATA < LAUDAAN TAI PROSTIIN. HÄN ON OMAA LUOKAANSA