mikä on

idex dat tiedosto ja voiko sen poistaa koneelta?
4183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei mikään. Index.dat on ja sen voi poistaa, joskin ei taida poistua ennen tilin sulkemista. Toiselta tililtä onnistuu riittävin oikeuksin. CCleanerin uusi versio väittää poistavansa ne.

Äänestä

muutaman kilotavun kokoisista tiedostoista pitää nähdä noin paljon vaivaa, että oikein kyselypalstoille...?
Eli mitä väliä tällä asialla on? Ei tietenkään mitään.

Äänestä

.

"Ei sieltä käsin näe viestien sisältöä, siis profiiliviestien. Näkee, että tietyn treffipalstan yhteen profiiliin on kirjauduttu, eli joku profiili on siis olemassa. Ja hänen koneeltaan oli siis ko. profiiliin kirjauduttu. Profiilin nimeä siinä ei näkynyt, mutta onko sillä enää väliä? Profiili on kuitenkin olemassa. Ja aivan varmasti se samainen mitä epäilinkin.

Samaisen treffipalstan chatserver-listauksia oli sitten metritolkulla, ja niistä näkyi osa viestien sisällöstä, kaikki olivat seksi-aiheisia.. Mukana myös jotain tyyliin Jenni16v chattaajiä, joille limanuljasa oli siis kirjoitellut kaikenlaista p*llun nuolemisista sun muista. Iljettävää. Ja miehellä ikää 38 v!

Tällä hetkellä en mieti sellaisia, että ollako vai ei. Eilen kun kerroin kusipäälle, että jäit kiinni, mulla on mustaa valkoisella, ei suostunut aiheesta enää enempää puhua. Olimme autossa, ja hän käski minun vain poistua, ja että nyt ei tästä puhuisi. Minä en suostunut, vaan halusin puhua, ja annoinkin tulla. Hän ei koko aikana sanonut mitään.

En ole ollut häneen yhteydessä mitenkään eilisen jälkeen, eikä hän minuun. Äsken näin kaupungilla auton kyydissä, ja näytin vaan avoimesta ikkunasta keskaria.

Eilen heitin roskiin kaikki hänen minulle antamat lahjat, nukkumakalsarinsa, jne. Puhelinnumeron olen jo poistanut, samoin kaikki tekstiviesti ja kuvat puhelimesta. Seuraavaksi pitäisi kai siivota oma tietokone, ja poistaa kaikki kuvat, mitä olen hänen kanssaan ollessa ottanut. Siis mökillä ja reissuissa ollessa. Niitä onkin sitten valitettavan paljon.

Mieliala on sellainen, että välillä on täysi raivo päällä, suututtaaa, että olen tällaiseen ihmiseen elämästäni lähes kolme vuotta tuhlannut. Välillä taas itkettää niin lujaa, ettei meinaa henkeä saada, koska niitä hyviä ja ihania hetkiä on ollut paljon, ja olen luullut, että kuitenkin välittää minusta. Ruokahalu on entinen, eli huono. Kävin aamupäivällä jumpassa, ja meinasin pyörtyä sinne, oli varmaan paineet ja sokerit matalalla. Mutta pakko oli jotain tehdä, ja ajattelin, että se saisi ajatukseet muualle. Ja kun kerran olin tunnin etukäteen varannutkin. tänään on vapaapäivä, ja olisi ehkä helpompaa, jos olisin ollut töissä. Olisi ollut pakko suunnata ajatukset muualle. Onneksi huomenna on töitä."

http://www.suhdesoppa.fi/parisuhdekeskustelu/viewtopic.php?f=3&t=1299&start=15

.

Äänestä
  • Aja levyneheytys niin jospa se siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mää..... kirjoitti:

idex dat tiedosto ja voiko sen poistaa koneelta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu