Pekkasentupa se taisi sitten mennä konkkaan kun sulkee ovensa tammikuussa. Vihdoin ja viimein ymmärsi sit sekin blondi et tyhjä baari ei pyöri vaikka kuinka yrittää. Toivottavasti pistää hiukan nöyräks niin ylitse muiden oleva henkilö. Sehän se kyl oli syy miks kaikki sieltä pois lähti.
Baari konkkaan
kentus
122800
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hmmmm, vai että ylitse muiden oleva henkilö.. Olen kyllä täysin erimieltä kanssasi.. Mukava ihminen S on ollut aina ainakin minua kohtaan vaikkei bestiksiä ollakkaan, enemminkin morjestustuttuja :)
Sukupuoli ratkaisee näissä asioissa. Jos olet yhtään samanikäinen kuin omistaja ja vielä kaunis niin sitten loppui ystävällisyys. Olen niin monta kertaa saanut kuulla naisten arvostelua ja seläntakana puhumista.
Rinnetupa toimii Happotiellä...Se on kaikkien baarien äiti!
Onko se tämän tuvan vieressä? Kilpailu on kovaa. Äitien baari vie voiton.
Olen satunnaisesti poikennut pekkasessa koko sen olemassaoloajan. Minusta ei ole olut mitään valittamista henkilökunnasta. Järkkärit saattoivat korjata viimeiset ennenaikojaan nokan edestä :)
Saattaisin käydä vieläkin siellä parilla jos olisi jatkunut. Täällä ei ole mitään paikkaa enää. Kibarsia en laske mukaan, siellä en ala juosta.
Miuta ärsytti suunnattomasti sen naisen pitämät karaoket jonka takia en kyllä sinne enää mennykkää... Itse lauleskeli mielin määrin ja valkkas ketkä sai laulaa ja laulujen välissä soitti radiota tai muuta musiikkia pitkään että ei varpisti kerinny halukkaat laulamaan jos se nyt olis muutenkaa päästänykkää... Muuten henkilökunta olivat mukavia mutta... eihän se pelkästään riitä, miulle ainakaa. Ne isukin (nimee ku en muista) pitämät karaoket olivat todella mukavia ja silloin siellä viihdyinki.
Mie kanssa tykkäsin "iskän" karaokeilloista. S lauloi tosiaan itse myös. Mie kyllä sain laulaa sen harvan kerran kun halusin. Siellä oli ennen tupa täysi viikonloppuisin. Outoa kun tyhjeni ihan noin vaan. Ihmiset eivät kai enää raaski kitata baareissa bisseä, kotona tulee halvemmaksi.
Pepelle suuri kiitos tosiaan niistä Pekkasen kivoista karaokeilloista. Kerran pyysin kun tyttöomistaja oli itse karaokea pitämässä ääntä lisää mikkiin niin toteamus oli et hän sen päättää ja häntä ei tarvitse neuvoa. Sen jälkeen en sitten päässytkään enää laulamaan. Itse lauloi parin tunnin aikana 7 biisiä ja miusta se on liikaa ja silloin ei kyl mikistä ääntä puuttunut.
minua kans inhotti se et radio pauhasi monta kertaa ja varsinkin silloin jos joku karpaasi oli tiskillä ja hänen piti siellä olla keikistelemässä tai tanssimassa ja esittelemässä taitojaan. Tuntui ihan hassulta katsoa sitä meininkiä kun paikka oli kuitenkin tarkoitettu täysi-ikäisille - tai siis kait???
Paikka hiljeni ihan siitä syystä kun omistajasta ei ole asiakaspalveluun eikä yrittäjäksi. Jos sen äiti ja isä ei olisi tehnyt ilmaiseksi aina puoli vuotta ilmaiseksi töitä niin konkassa se olisi ollut jo kolme vuotta aikaisemmin. Harmitti se kielenkäyttö mitä se puhui asiakkaista - varsinkin naispuolisista ja itsensä ikäisistä. Hymyili kyl asiakkaille mutta kun asiakas käänsi selän niin usein näytti jotain ilmeilyä asiakkaasta. Se oli minusta uskomattominta!
Kalle avaa Pekkasentuvan uusittuna maaliskuussa.
Kuka on tämä uusi omistaja?
En oo ikinä ko. paikassa käyny, mutta onko tää Kalle ja Zuupala sama asia? Googletin ja ymmärsin että kohta vois olla afrikkalaista pöperöä tarjolla. Joskus olen maistanut etiopialaista sapuskaa ja hyvää oli.
Afrikkaliaselle ruoalle on täällä Lappeenrannassa aina suuri kysyntä! Uskon, että baarista tulee kultakaivos omistajalle.