Koneella on kaksi käyttäjää Matti ja Liisa. Sekä Matilla että Liisalla on omat tunnukset. Miten Matti voi kuunnella Liisan iTunes musat ja Liisa kuunnella Matin musat? Mutta vain kuunnella, eikä esim sotkea toisen tunnuksen kirjastoa, poistaa/lisätä tiedostot.
iTunes miten teen?
2
327
Vastaukset
- - -
Paha kysymys, siksi kukaan ei vastaa.
Varmaan joku ehdottaa toisen koneen ostamista jotta tuon saisit toimimaan. - testattu, toimii
Tarkista järjestelmäasetuksista, että nopea käyttäjänvaihto on päällä.
Maija kirjautuu sisään ja laittaa iTuneksen asetuksissa kirjaston jakoon muille käyttäjille ja muiden käyttäjien jaetun kirjaston etsimisen päälle.
Näytön oikeassa yläkulmassa näkyy Maijan nimi, sitä klikkaamalla vaihdat käyttäjäksi Matin ja käynnistät iTuneksen, jossa teet samat asetukset kuin Maijalle.
Nyt iTuneksen vasemman reunan valikkopalkissa näkyy jaetuissa kohteissa Maijan musakirjasto....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907