Studio 8 opastus

DV-Videolehdessä on selkeä kaksiosainen artikkeli, jossa kerrotaan Studio 8 editointiohjelmalla työskentelystä. Artikkeli on runsaasti kuvitettu.
3509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ostin uusimman DV-Videolehden ja minulla on kyseinen Studio 8 editointiohjelma. Mutta tarvitsisin viime syksyn lehden, jossa on alkuosa artikkelista. Mistä lehden voi saada.

Äänestä
  • Vanhoja lehden numeroita voi tiedustella verkkosivuilta

    www.videolehti.fi

    Äänestä

Ostin molemmat lehdet. Kerrankin artikkeli, josta on hyötyä ja joka kannattaa säästää. Studio 8 opettelu sujuu helposti. Suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukka Lehtonen kirjoitti:

DV-Videolehdessä on selkeä kaksiosainen artikkeli, jossa kerrotaan Studio 8 editointiohjelmalla työskentelystä. Artikkeli on runsaasti kuvitettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu