Hei,
olen ostamassa Ps move ohjainta ja Ps3 eye kameraa. Alkoi kuitenkin epäilyttämään, että miten tuo kyseinen laite toimii vähän hämärämmässä tilassa. Meillä ps3 on kytketty videotykkiin, jolloin kuva heijastuu valkokankaalle. Jo tämän vuoksi valaistus ei voi olla kovin kirkas. Toiseksi kyseisessä tilassa ei ole muutenkaan kunnollisia kattolamppuja yms. Onko kellään kokemuksia miten tämä move ohjain soveltuu ja toimii vähän hämärämmissä paikoissa? entä kuinka hyvä sitä on käyttää videotykin kanssa?
olen ostamassa Ps move ohjainta ja Ps3 eye kameraa. Alkoi kuitenkin epäilyttämään, että miten tuo kyseinen laite toimii vähän hämärämmässä tilassa. Meillä ps3 on kytketty videotykkiin, jolloin kuva heijastuu valkokankaalle. Jo tämän vuoksi valaistus ei voi olla kovin kirkas. Toiseksi kyseisessä tilassa ei ole muutenkaan kunnollisia kattolamppuja yms. Onko kellään kokemuksia miten tämä move ohjain soveltuu ja toimii vähän hämärämmissä paikoissa? entä kuinka hyvä sitä on käyttää videotykin kanssa?
Vastaukset 15
Vanhimmat
mutta uskoisin että kamera on melko valovoimainen ja eikö se ohjaimen valo ole jotenkin kytköksissä kameraan. itse laitoin moven starttipaketin eilen tilaukseen, otin samalla navigaatio-ohjaimen ja time crisis pelin sekä ase lisäosan. sly racoon kokoelma tuli myös tilattua lapsille ja siinä pitäisi olla myös jotain movella pelattavaa ja voihan sitä kokeilla gt5:n kanssa myös. ei ole myöskään tietoa vaatiiko move paljon etäisyyttä kameraan, ilmeisesti sillä voi pelata pienessäkin tilassa, toivottavasti sillä meillä se tulisi lasten huoneeseen ja jos on pätevä niin myöhemmin hommaan toisen olohuoneen pleikkariin.
siin o lämpö kamera nii eiköhä tunnista
Kinectissä ei ole ohjainta, siksi itsekkin laitan moven mieluummin.
ollaanko xbox leirissä tyhmiä vai mikä taas mättää. minkä takia ostaisin kinectin?? pleikkariin kyllä käy lisälaitteet useammilta valmistajilta, toisin kuin mikkiksen rojuun mutta toi kinect ei kyllä ole yhteensopiva pleikkarin kanssa. tässä ketjussa kun oli nääs kyse movesta ja sen toimivuudesta eli silloin on turha tulla tyrkyttämään toiselle konsolille tarkoitettua laitetta.
Kuten varmaan huomaat viestistäni niin minähän en ole XPoks leirissä, varmaan taas oli tarkoitus osittaa viesti nim. kinectille.
On se kumma että Move palstalla pitää muiden alustojen huitomis ohjaimia mainostaa, ei kiinnosta, mukavampihan se on ohjaimen kanssa liikkua.
oot oikeassa, sinne kinectille se oli tarkoitettu mutta tulipahan automaattisesti sun viestin alle.
no jos haluu sellasella wii kopiolla pelaa. mikäpä siinä
Move-ohjain toimii täysin pimeässä huoneessakin koska kameraa käytetään ohjaimen päässä olevan valopallon seuraamiseen ei siihen tarvita muuta valaistusta.
kinect on jo myyny enemmä ku teiä paska move
Hieno argumentti hermanni!
http://www.dailygame.net/news/archives/009716.php
Mistä voi ostaa Moven startti paketin tai vaikka edes pelkän ohjaimen, koko Suomesta tuntuu olevanlopussa, vinkkiä?
Verkkokauppa.com Ahvenanmaan suoramyynnistä kannattaa ostaa, halpa on mutta pari viikkoa taitaa olla myös toimitusaika kun myyvät ei oota.
Ei ollut startti paketeja ja tulisi kalliimmaksi hommata kamera ja ohjain erikseen, Ruottista löysin ja tilasin.
Jees, tulipahan sitten maksettua 22€ ylihintaa kun eräässä paikallisessa kaupassa sanoi "asiantunteva" myyjä että EI, EI NIITÄ TULE ENNEN JOULUA EI...
Sitten eilen tuli läjä niitä, kyllä ottaa päähän, MENETITTE ASIAKKAAN.