milloin pituus tulisi mitata..

kkkkkkkkkkkkkkkkkk.,

Jos pituutta kysytään jossakin niin onko se aamullamitattu vai illallamitattu pituus kumpi on "oikea" pituus.tämmönen vitun typerä kysymys kun on tylsää.olen 171-172cm pitkä riippuen juuri ajasta.kuinka paljon ihminen on aamulla pidempi kuin illalla joo se on yksilöllistä mutta suurinpiirtein keskimäärin.kertokaa että saan sielunrauhan xDD.Jos pituutta kysytään niin onko se tuo aamulla mitattu pituus vai illalla vai päivällä tai millllo.olen aamulla 172 päivälläkin on vielä 172 mutta illalla alkaa olla 171 paikkeilla tai vähän yli.

5

4243

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hjkgyukgyukhjkgyuy

      Päivällä mittaat niin tulee se virallinen mitta...

    • sdfghjdsfdrgthy

      Ite oon aamulla jotai 3 senttiä pidempi kuin illalla, mutta itse katson että se oikea pituus on ilta ja niin on myös paino. Tavallaanha se on huijausta olla lähemmäs 10 h syömättä ja mitata paino ja kertoo et on vaik 50 kiloo jos oikeesti on suurimman osan päivästä siinä 52 kilossa

    • poik93

      no mä taas katon et se mittaus tulos on enemmän oikee taas aamul ku illalla. Mäki oon aamulla jopa 2 cm(!) pidempi ku illalla ja vähä kevyempi. mun mielestä aamu paino on se oikee paino joten niin on myös pituus

    • minuusss

      Joo ihminen menee 1-3 senttiä kasaan päivän aikana. Itse menen 2 cm. Paino ainakin punnitaan aamulla todellakin. vessan jälkeen. Painon kanssa muutenkaan ole niin tarkkaa kun se heittelee päivästä toiseen ja monella kilollo päivän aikana. ihminen lihoo ja laihtuu vuodesta toiseen.
      Pituus on aina sama: aamulla tietty pituus ja illalla sitten keskimäärin 2 cm vähemmän.
      Itse mieluiten sanoisin aamupituuden, mutta en tiedä mikä on oikea? Näkyy olevan mielipide asia. Sano iltapituus jos se tekee sut onnelliseks tai sano aamu jos se tuntuu paremmalta. jos otat keskiarvon niin kellään ei luulis olevan nokankoputtamista ainakaan.
      ainiin 0.5 cm pyöristetään ylöspäin ja 0.4 jo alas. näin matematiikassa! Naurettavaa kun jotku ilmottaa pituutensa 0.5 cm tarkkuudella.

    • pyllyseta

      JÄNNITÄ PYLLYLIHAKSESI NIIN SAAT LISÄÄ PITUUTTA. PITUUS LYHENEE PÄIVÄN AIKANA KOSKA PYLLYN VETOVOIMA VETÄÄ MAATA PUOLEENSA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      811
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      716
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      515
      711
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      605
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe