Taas on päästy alkuun Lapin kiimakauteen. Olin Saariselällä viikonloppuna ja voi jestas, kyllä ihmettelin, että täytyykö meidän etelän miesten mennä Lappiin asti lomaromassia (kauniisti sanottuna) hakemaan, voishan sitä täällä etelämpänäkin noiden naimisissa olevien naisten kanssa peuhata iltoja tanssien ja yöt naida naputella. Moni niistä vielä viikoksi jää kun on kuulemma niin hyvä meno aamusta iltaan ja illasta aamuun, valitettavasti jouduin itse lähtemään töihin välillä. Kuulemma nää ensilumet on jopa parempia "kontaktiaikoja" kun nuo kevään viikot.
Eilen jouduin lähtemään pois, mutta uutta verta tuli paikalle vielä sunnuntainakin, ihan hyvän näköisiä aikuisia naisia.
Taidan ens viikonloppuna ajaa sen 900 km uudelleen sinne, sen verran mukavaa siellä oli ja kun ei ne naiset "käyttäydy täällä etelässä samalla tavalla!
Onko muilla samansuuntaisia kokemuksia pohjoisesta?
Taas alkaa Lapin villit kiimaviikot!!
Naima Aslak Etelästä
2
1408
Vastaukset
- eskimo pussy is migt
Onhan sitä tullu saatua pesää Kirkkoniemellä asti. Tarkotus ois Murmanskiin lähteä pillua metsästämään tulevana viikonloppuna
- Granitsa
Ei taida tarvita rajan takana Muurmanskissa paljon sitä pesää metsästää?Kokemuksesta voin sanoa että sitä tulee metsästämättäkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1125088
- 1535063
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h464752- 1463044
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa302763- 1582204
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue202178- 421997
- 411798
- 231568