Terve,
Jostain syystä en löydä netistä mitään tietoa sähköjohdoista, kun ulkoisen kovuni johto on hukkunut muutossa.
Mistähän voisi löytää sopivaa johtoa?
12V AC, 1A
11 Watt max
Tämä lukee reitittimessä, jonka johtoa joudun vaihtelemaan ulkoisen kovun ja reitittimen välillä.
Pää on sellainen perus pyöreä.
Hukkunut Sähköjohto
6
330
Vastaukset
Itse asiassa sinulta on kadoksissa laitteen koko virtalähde, l. sellainen pieni (useimmiten) musta murikka, jossa (yleensä) kiinteästi verkkovirtapistoke ja josta lähtee vajaan parin metrin virtajohto, jonka toisessa päässä on se kaipaamasi pyöreä liitin.
Ehkä näillä tuntomerkeillä löytyy paremmin...- Kokoliha
larethi kirjoitti:
Juuri se.
Mistä sellainen?Katsopa paljonko kovalevy käyttää watteja ja ampeereita, sitten käytät tuota muuntaja sanaa ja alat googlailemaan. Voipi olla aika tiukilla noiden löytyminen, varsinkin jos on kovinkin "epästandardi" muuntaja. (Heleposti hajotat muuten kovosi jos se käyttää kovinkin paljon vähemmän virtaa kuin mitä tuo muuntaja antaa)
Kokoliha kirjoitti:
Katsopa paljonko kovalevy käyttää watteja ja ampeereita, sitten käytät tuota muuntaja sanaa ja alat googlailemaan. Voipi olla aika tiukilla noiden löytyminen, varsinkin jos on kovinkin "epästandardi" muuntaja. (Heleposti hajotat muuten kovosi jos se käyttää kovinkin paljon vähemmän virtaa kuin mitä tuo muuntaja antaa)
Joo tänään niitä haeskellu soittelemalla janetistä, ei tahdo kukaan niitä myydä, joka on aika outoa, jos vaikka johto menee rikki, tai niinkuin meillä on toi elukka syöny reiät pariin johtoon.
No, kaippa huomenna meen biltemaan tekemään viimesen etsinnän, ja jos ei löydy niin vaihdellaan sitten johtoja päivien loppuun saakka.larethi kirjoitti:
Joo tänään niitä haeskellu soittelemalla janetistä, ei tahdo kukaan niitä myydä, joka on aika outoa, jos vaikka johto menee rikki, tai niinkuin meillä on toi elukka syöny reiät pariin johtoon.
No, kaippa huomenna meen biltemaan tekemään viimesen etsinnän, ja jos ei löydy niin vaihdellaan sitten johtoja päivien loppuun saakka.okaro kirjoitti:
Käyn kattomassa jos tuo vaikka kävisi.
Kiitti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1585462
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2543208
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442698- 361844
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411586- 161457
- 231447
- 241347