Missä valokuvatulostimessa on suomenkielinen käyttövalikko/ käyttöohjeet ?
Canon Selphy CP 800 ei taida sellaista olla ?
Värikuvatulostin suomen kielisenä.
3
732
Vastaukset
- Canonisti minäkin
Ainakin omassa Canon iX4000 tulostimessani on kaikki valikot suomeksi. Käyttiksenä on OSX. Käyttis voi vaikuttaa noihin kieliasioihin.
http://www.canon.fi/For_Home/Product_Finder/Printers/Inkjet/PIXMA_iX4000/
Itse satsaisin vähän uudempaan tulostimeen, sillä värien säilyvyydessä on tapahtunut huima kehitys viime vuosina. Käsittääkseni Canon ei pakkaa näihin edellisen sukupolven peruskuvatulostimiin uusia väriaineita. Päät ovat kaiketi niin paljon erilaisia.
Samoin koko kannattaa miettiä ajatuksella. Jos tilaa vain on, niin kannattaa ilman muuta ostaa A3. Sillä tekee ihan yhtä nopeasti pientä kuvaa, mutta silloin tällöin voi revitellä vähän isommalla.
Canonin lisäksi kannattaa katsoa ainakin Epsonin ja HP:n tarjonta. Jonkunlaisena valokuvausliikkeenä pidettävä Rajala myy vain Epsonia ja Canonia.
http://www.rajalacamera.fi/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=368&OpenGroups=368
Sen huomasin omaani ostaessani, että tulostimissa on aivan huimia hintaeroja! Kannattaa vertailla eri vaihtoehtoja. Omani löysin silloin Helsingin Arabiasta sellaisesta pikku putiikista kuin Jimm's pc store.- iMac!
Jos hakee helppoa käytettävyyttä, on Mac paras valinta. iMac on kokonaisuutena helppokäyttöisin pöytäkone. Kaikki on samassa paketissa. Omani löysi Canonin tulostimenkin ilman käyttöohjeen aukaisemista. :)
http://www.apple.com/fi/imac/
Sellainen varoitus täytyy antaa uudelle Mac'n ostajalle, että iMac kannattaa kalustaa täyteen keskusmuistia. Elinkaari jatkuu loppupäästä ainakin vuodella! - utelias..
Näyttäisi tuo Canon Selphy CP 800 olevan suhteellisen uusi ainakin Suomessa ?
Tuli myyntiin tämän vuoden elokuussa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257