Missä valokuvatulostimessa on suomenkielinen käyttövalikko/ käyttöohjeet ?
Canon Selphy CP 800 ei taida sellaista olla ?
Värikuvatulostin suomen kielisenä.
3
714
Vastaukset
- Canonisti minäkin
Ainakin omassa Canon iX4000 tulostimessani on kaikki valikot suomeksi. Käyttiksenä on OSX. Käyttis voi vaikuttaa noihin kieliasioihin.
http://www.canon.fi/For_Home/Product_Finder/Printers/Inkjet/PIXMA_iX4000/
Itse satsaisin vähän uudempaan tulostimeen, sillä värien säilyvyydessä on tapahtunut huima kehitys viime vuosina. Käsittääkseni Canon ei pakkaa näihin edellisen sukupolven peruskuvatulostimiin uusia väriaineita. Päät ovat kaiketi niin paljon erilaisia.
Samoin koko kannattaa miettiä ajatuksella. Jos tilaa vain on, niin kannattaa ilman muuta ostaa A3. Sillä tekee ihan yhtä nopeasti pientä kuvaa, mutta silloin tällöin voi revitellä vähän isommalla.
Canonin lisäksi kannattaa katsoa ainakin Epsonin ja HP:n tarjonta. Jonkunlaisena valokuvausliikkeenä pidettävä Rajala myy vain Epsonia ja Canonia.
http://www.rajalacamera.fi/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=368&OpenGroups=368
Sen huomasin omaani ostaessani, että tulostimissa on aivan huimia hintaeroja! Kannattaa vertailla eri vaihtoehtoja. Omani löysin silloin Helsingin Arabiasta sellaisesta pikku putiikista kuin Jimm's pc store.- iMac!
Jos hakee helppoa käytettävyyttä, on Mac paras valinta. iMac on kokonaisuutena helppokäyttöisin pöytäkone. Kaikki on samassa paketissa. Omani löysi Canonin tulostimenkin ilman käyttöohjeen aukaisemista. :)
http://www.apple.com/fi/imac/
Sellainen varoitus täytyy antaa uudelle Mac'n ostajalle, että iMac kannattaa kalustaa täyteen keskusmuistia. Elinkaari jatkuu loppupäästä ainakin vuodella! - utelias..
Näyttäisi tuo Canon Selphy CP 800 olevan suhteellisen uusi ainakin Suomessa ?
Tuli myyntiin tämän vuoden elokuussa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1384734- 1773883
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1153586Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia432901- 1381846
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta401658Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261289Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?541277Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi211251Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌231203