Eihän tällä palstalla kehtaa mitään kysyä, ku lukee noita vastauksia.. Näköjään muille on aivan päivän selvää kaikki.. Kai te ootte muutaman nyytin jo kasvattaneet. Mutta ku ensimmäistä yrittää elämään auttaa, niin ei sitä välttämättä kaikkea tiedä.. Kaikki on niin uutta. Eri oli odotus ja synnytys palstalla, ku siel saatto kysyä mikä ikinä mieltä askarruttikaan..
täällä ei kehtaa kysellä...
milla
4573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mua toi haittaa, vaan se, että tääll on törkyturpiakin joukossa.
Mikäs sun mieltäs painaa?
luet itse vähän rivien välistäkin ja tulkitset kenties haluamallasi tavalla.Tokihan kun joku jotain asiaa kysyy ja siihen vastaa joku kenellä on asiasta tietoa tai kokemusta,niin asia on vastaajalle melko päivänselvä.Ja aika monesti sitten jos vastaaja on epävarma asiasta se myös mainitaan.Ensimmäistä odottaessa ja hoitaessa sitä on usein pihalla joistain asioista,mutta usko pois kyllä näin on myös kolmatta hoitaessa,nimimerkillä kokemusta on.
..ja jätä noi viestit huomaamatta jotka eivät osaa asiallisesti vastata.. Ei haukkuva koira pure..
Itekkin kyselen jos jokin askarruttaa ku ensimmäistä minäkin yritän kasvattaa.. kunhan vaan muistat että kaikkeen ei kannata kuitenkaan luottaa mitä lukee, omaa järkee mukaan tai soitto neuvolaan jos sellaisesta asiasta on kyse, mutta musta ainakin mukava kysellä josko on samanlaisia kokemuksia toisilla..
ei kuin kysymyksiä kyllä vastataan jos osataan :>