Kertokaas millä saa yksin matkustava kunnolla aurinkorasvaa
levitettyä selkään.
Vanhempi jo jäykkänivelinen mies eikä enään kädet taivu kuin nuorempana.
Olisiko joku hyvä spray tai vaikka insinöörin keksintö ?
Ei kehtaisi hotelli siivoojaa avuksi pyytää :)
Aurinkorasvaa selkään
7
6292
Vastaukset
- jos käsi ei taivu
Aika montaa aurinkovoidetta, kunnon kertoimillakin, on saatavana spraypullossa, mutta silti se kannattaisi levittää kunnolla ihoon. Jos ei kehtaa/halua pyytää keneltäkään apua, niin ota mukaan varrellinen saunaharja, kiedo ympärille pehmeä rätti ja koko komeuden päälle muovipussi. Sillä kun hinkkaat selkää edestakaisin ylös alas niin kyllä rasva levittyy joka puolelle - saksalainen keksintö, jonka näin ekan kerran Turkissa v. 1991.
- kypsätäti
Minulla on aurinkorasvan levityksessä selkään vakiovarusteena jo vuosia ollut puinen paistinlasta. Lasta on kevyt ja hieman käyrä, joten ei tule vastaan matkalaukun painorajat tai olkanivelten liikerajoitteet.
Aurinkovoidetta lastaan ja sitten vain sivelemään ja taputtelemaan selkään sitä rasvaa. Hetki odottelua ja liiat rasvat taputellen pois samalla lastalla, jonka ympärille on nyt kääräisty pala talouspaperia. Toimii!!! - ????????!!??????????
Miksi käyttää aurinkovoidetta? Jos haluaa ruskettua, ei sitä tarvitse ja jos ei halua, menee varjoon!
- Anonyymi
Kyllä aurinkorasvanki kanssa ruskettuu. Kokemusta on.
- nuolee taikinankin
Ajattelin ehdottaa muovista taikinakaavinta. Se olisi notkeampi kuin tuo paistinlasta. Muuten sama periaate.
- kohtauudelleen
Viime vuoden joulukuussa olin Meksikossa aloitin Suncaroten kuurin noin kahta viikkoa ennen reissua 2 puristetta päivässä ja myös kolmen viikon loman ajan 2 puristetta / päivä.Toimi hyvin, en viitsinyt rasvailla kertaakaan enkä kärähtänyt mistään eikä iho alkanyt edes punoittaa vaan rusketuin tasaisesti.Aurinko poroitti jaka päivä tuon kolmenviikon aikana.
- Pirkko 55 v.
kohtauudelleen kirjoitti:
Viime vuoden joulukuussa olin Meksikossa aloitin Suncaroten kuurin noin kahta viikkoa ennen reissua 2 puristetta päivässä ja myös kolmen viikon loman ajan 2 puristetta / päivä.Toimi hyvin, en viitsinyt rasvailla kertaakaan enkä kärähtänyt mistään eikä iho alkanyt edes punoittaa vaan rusketuin tasaisesti.Aurinko poroitti jaka päivä tuon kolmenviikon aikana.
Minulla sama ongelma. Talvella iho kuivaa ja alkaa kutista. Selkäkin pitäisi saada rasvatuksi. Olkapäät on rikki eikä kädet taivu enää selkään.
Keksin just: Kenkälusikoita on puolen metrin pituisia. Menenkin ostamaan pitkän muovisen kenkälusikan ja levitän sillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä921939Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781771Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3071575Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1831455Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em891040- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941